Էդվարդ Նալբանդյանը և Բակո Սահակյանը քննարկել են ԼՂ հակամարտության կարգավորման հարցը
Հուլիսի 23-ին արտգործնախարար Էդվարդ Նալբանդանն Արցախում ներկա գտնվեց Գանձասարի Սուրբ Հովհաննես Մկրտիչ եկեղեցու օծման 777-ամյակին նվիրված տոնական միջոցառումներին։
Նույն օրն առավոտյան Ստեփանակերտ ժամանած արտգործնախարար Էդվարդ Նալբանդյանին ընդունեց Արցախի նախագահ Բակո Սահակյանը, հայտնում է ՀՀ ԱԳՆ մամուլի ծառայությունը:
Նախագահ Սահակյանն ու նախարար Նալբանդյանը հանգամանալից զրույց ունեցան Լեռնային Ղարաբաղի հիմնախնդրի խաղաղ կարգավորման գործընթացն առաջ մղելու նպատակով համապատասխան պայմանների ստեղծման ուղղությամբ Արցախի, Հայաստանի և ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահ երկրների կողմից ձեռնարկվող ջանքերի շուրջ:

Эдвард Налбандян и Бако Саакян обсудили карабахское урегулирование
23-го июля министр иностранных дел Эдвард Налбандян в Арцахе принял участие в праздновании, посвященном 777-летию освящения монастыря Святого Иоанна Крестителя в Гандзасаре. Об этом сообщает пресс-служба МИД Армении
Прибывшего утром того же дня в Степанакерт главу МИД Эдварда Налбандяна принял президент Арцаха Бако Саакян.
Президент Саакян и министр Налбандян детально обсудили усилия Арцаха, Армении и стран сопредседателей МГ ОБСЕ, направленных на создание соответствующих условий для продвижения процесса мирного урегулирования нагорно-карабахского конфликта.