Արցախի ՊՆ-ն հերքել է ադրբեջանական ապատեղեկատվությունը
Քիչ առաջ Ադրբեջանի պաշտպանության նախարարության մամուլի ծառայության կողմից տարածված տեղեկատվությունն առ այն, թե իբր հայկական ուժերի անօդաչու թռչող սարքի հարվածից վիրավորում է ստացել զինծառայող Մուրազ Բաբակիշիևը, հերթական ապատեղեկատվություն է:
Արցախի Հանրապետության պաշտպանության նախարարությունը հայտարարում է, որ առաջնագծում իրադրությունը շարունակում է մնալ հարաբերական հանգիստ: Ուղղակի ադրբեջանական քարոչամեքենան աշխատում է իր ոճով՝ փորձելով ապատեղակատվություններ տարածելու եղանակով մոլորության մեջ գցել ինչպես իր, այնպես էլ միջազգային հանրությանը:
ՊԲ առաջապահ զորամասերը առաջնագծի ողջ երկայնքով ոչ միայն չեն կիրառել անօդաչու թռչող սարքեր, այլև շարունակում են խստիվ հետևել հրադադարի պահպանման ռեժիմին:

NKR Defense Ministry Dismisses Azerbaijani Reports on the Use of UAV by the Artsakh Side
NKR Ministry of Defense dismisses the Azerbaijani media's recent reports about a drone attack on their military posts from the Artsakh side, Tert.am reports.
An Azerbaijani serviceman identified as Murad Babakishiev was reported killed in the alleged shelling from an unmanned aerial vehicle (claimed to have been released into the sky by Armenian defense forces).
The Ministry confirms that the situation on the frontline remains relatively calm, with the Defense Army troops strongly observing the ceasefire regime and avoiding the use of any drones.