Նեթանյահուն մտադիր է Իսրայելում փակել «Ալ-Ջազիրա» հեռուստաալիքը
Իսրայելի վարչապետ Բենյամին Նեթանյահուն հայտարարել է, որ պատրաստվում է Իսրայելում դադարեցնել կատարական «Ալ-Ջազիրա» հեռուստաալիքի հեռարձակումը և փակել վերջինիս գրասենյակը: Այս մասին նա հայտնել է ֆեյսբուքյան իր էջում:
««Ալ-Ջազիրան» շարունակում է բռնություն հրահրել Տաճարի լեռան մոտ: Ես բազմիցս դիմել եմ իրավապահներին՝ կոչ անելով փակել հեռուստաալիքի գրասենյակը Երուսաղեմում», - գրել է Իսրայելի վարչապետը:
Նա հավելել է, որ եթե դա տեղի չունենա, ինքը անհրաժեշտ օրենսդրություն կմշակի «Ալ-Ջազիրային» վտարելու համար։

Нетаньяху намерен закрыть телеканал Al Jazeera в Израиле
Премьер-министр Израиля Биньямин Нетаньяху заявил, что намерен прекратить вещание катарского телеканала Al Jazeera в Израиле и закрыть его офис. Об этом он написал на своей странице в фейсбуке, передает gazeta.ru.
"Al Jazeera продолжает подстрекать к насилию около Храмовой горы. Я неоднократно обращался в правоохранительным ведомства с просьбой закрыть офис Al Jazeera в Иерусалиме", - написал Нетаньяху.
Он добавил, что если этого не произойдет, то он проработает необходимое законодательство, чтобы выдворить телеканал из Израиля.