Մոլդովան ՌԴ փոխվարչապետին «անցանկալի անձ» է հայտարարել
Ռուսաստանի փոխվարչապետ Դմիտրի Ռոգոզինը Մոլդովայում հայտարարվել է «պերսոնա նոն գրատա», հայտնում է ՌԻԱ Նովոստի գործակալությունը:
Նման առաջարկով է հանդես եկել Մոլդովայի արտգործնախարար Անդրեյ Գալբուրը, իսկ նախարարների կաբինետի անդամների մեծամասնությունը հավանության է արժանացրել այն:
Մոլդովայի ԱԳՆ-ն ավելի վաղ կանչել էր ռուս դեսպանին ու հայտնել, որ Ռոգոզինի կողմից «Ռոսիա 24»-ին տված հարցազրույցի պատճառով, որը պարունակել է վիրավորական արտահայտություններ Մոլդովայի մասին, նրան կարող են «անցանկալի անձ» հայտարարել։

The Moldovan Foreign Ministry declared Russian Deputy Prime Minister Dmitry Rogozin persona non grata on Wednesday - a further deterioration in bilateral relations after tit-for-tat expulsions of diplomats, Reuters reports.
The ministry accused Rogozin of making defamatory remarks about a Moldovan governmental delegation in an interview with a Russian television channel.
"In view of this the Russian ambassador was told that the Moldovan authorities have declared Dmitry Rogozin persona non grata, banning him from entering Moldova and also crossing its territory," it said in a statement.