Շոգի պատճառով եվրոպական 10 երկրներ սահմաննել են վտանգի կարմիր աստիճան
Անոմալ շոգի պատճառով եվրոպական 10 երկրներ սահմանել են վտանգի կարմիր աստիճան, հայտնում է Eumetnet օդերևութաբանական ծառայության եվրոպական ցանցը:
Վերջինիս տվյալներով՝ արտակարգ եղանակային պայմաններ են արձանագրվել Իտալիայի, Չեռնոգորիայի, Բոսնիայի և Հերցեգովինայի, Խորվաթիայի, Սերբիայի, Հունգարիայի, Ռումինիայի, Լեհաստանի, Շվեյցարիայի և Սլովենիայի տարածքում:
Իսպանիայի, Ֆրանսիայի, Հունաստանի, Մակեդոնիայի և Բուլղարիայի իշխանություններն էլ սահմանել են վտանգի նարնջագույն աստիճան: Վերջիններիս որոշ շրջաններում օդի ջերմաստիճանը 40 աստիճանից բարձր է:

Аномальная жара в Европе: 10 государств ввели красный уровень опасности
Десять европейских государств ввели красный уровень опасности из-за аномальной жары, сообщает РИА Новости со ссылкой на Европейскую сеть метеослужб Eumetnet.
По данным службы, на данный момент экстремальные погодные условия зафиксированы на территории Италии, Черногории, Боснии и Герцеговины, Хорватии, Сербии, Венгрии, Румынии, Польши, Швейцарии и Словении.
Власти Испании, Франции, Греции, Македонии и Болгарии ввели оранжевый уровень опасности. В некоторых районах данных государств столбик термометра преодолел отметку в 40 градусов.