Վարչապետը Global Reserves Management ընկերության գործադիր տնօրենի հետ քննարկել է աղբի վերամշակման ներդրումային ծրագրի մանրամասները
Վարչապետ Կարեն Կարապետյանն ընդունել է Global Reserves Management ընկերության գործադիր տնօրեն Ռոբերտ Ուիթֆիլդին: Զրուցակիցները քննարկել են Հայաստանում աղբի վերամշակման գործարանի կառուցման ներդրումային ծրագրի իրականացման հնարավորություններն ու հետագա քայլերը:
Վարչապետը նշել է, որ թափոնների կառավարման ոլորտում կառավարությունն ունի հստակ ռազմավարություն և հետևողականորեն իրականացնելու է այն: Կարեն Կարապետյանը ողջունել է մեր երկրում աղբի վերամշակման ծրագիր իրականացնելու ընկերության շահագրգռվածությունը և հայտնել կառավարության պատրաստակամությունը՝ ցուցաբերելու անհրաժեշտ տեխնիկական օժանդակություն:
Ռոբերտ Ուիթֆիլդը վարչապետին է ներկայացրել իր գլխավորած ընկերության գործունեությունն աղբի վերամշակման ոլորտում: Կողմերը պայմանավորվել են ծրագրի ուղղությամբ նախնական գնահատական կազմելու նպատակով առաջիկայում իրականացնել անհրաժեշտ ուսումնասիրություններ, այնուհետև դրանց հիման վրա շարժվել առաջ:

В Армении может быть построен завод по переработке мусора
Премьер-министр Карен Карапетян принял исполнительного директора компании Global Reservers Management Роберта Уитфилда, сообщает пресс-служба правительства РА.
Собеседники обсудили возможности реализации инвестиционной программы строительства в Армении завода по переработке мусора и дальнейшие шаги.
Премьер-министр отметил, что в сфере управления отходами правительство имеет четкую стратегию и будет последовательно ее осуществлять. Карен Карапетян приветствовал заинтересованность компании в реализации в нашей стране программы переработки мусора и выразил готовность Правительства оказать необходимую техническую поддержку.
Роберт Уитфилд представил премьер-министру деятельность возглавляемой им компании в сфере переработки мусора. Стороны договорились с целью составления предварительной оценки программы в ближайшее время провести необходимые изучения, затем на их основе двигаться вперед.