Վայոց Ձորի անտառապատ տարածքում բռնկված հրդեհի վտանգավոր օջախները մարվել են
Օգոստոսի 10-ին ՀՀ Վայոց ձորի մարզում՝ Արտավան գյուղի մոտ գտնվող անտառում բռնկված հրդեհի (450-500 հա խոտածածկ և անտառածածկ (80 հա) տարածք) վտանգավոր օջախները հաջողվել է մարել՝ բացառելով հրդեհի հետագա տարածումը. տեղում աշխատող փրկարարները շարունակում են կրակի առավել մանր օջախների մարման աշխատանքները: Այս մասին տեղեկացնում են ՀՀ ԱԻՆ-ից։
ՀՀ ԱԻ նախարար Դ. Տոնոյանը մեկնել է դեպքի վայր ուղղաթիռով կրակի օջախների տարածքային զննում իրականացնելու նպատակով:
Հիշեցնենք, որ հրդեհաշիջման աշխատանքներում ներգրավված է 5 մարտական հաշվարկ, 92 հրշեջ-փրկարար, ԶՈՒ 165 զինծառայող և ոստիկանության ներքին զորքերի 150 ծառայող և 73 աշխատակից:

Удалось потушить опасные очаги пожара в Вайоцдзорской области Армении
Опасные очаги пожара, вспыхнувшего 10 августа в лесу возле села Артаван Вайоцдзорской области Армении, удалось потушить, исключив дальнейшее распространение огня. Как передает Panorama.am, об этом сообщает пресс-служба министерства по чрезвычайным ситуациям Армении.
Работающие на месте спасатели продолжают работы по тушению более мелких очагов пожара.
Глава МЧС Армении Давид Тоноян отправился на место происшествия: на вертолете он осмотрит очаги пожара.
Борьбу с огнем ведут 5 боевых расчетов, 92 пожарных спасателя, 165 военнослужащих ВС РА, 150 служащих внутренних войск и 73 сотрудника Полиции РА.