Վարչապետն առանձնազրույց է ունեցել է Բելառուսի իր գործընկերոջ հետ
Վարչապետ Կարեն Կարապետյանը Ղազախստան կատարած աշխատանքային այցի շրջանակում Աստանայում առանձնազրույց է ունեցել Բելառուսի Հանրապետության վարչապետ Անդրեյ Կոբյակովի հետ, հայտնում են ՀՀ կառավարության տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից:
Երկու երկրների կառավարությունների ղեկավարները քննարկել են հայ-բելառուսական տնտեսական հարաբերությունների օրակարգը և հետագա զարգացման հեռանկարները: Անդրադարձ է կատարվել Եվրասիական տնտեսական միության շրջանակում փոխգործակցությանը վերաբերող մի շարք հարցերի:
Վարչապետ Կարեն Կարապետյանն Աստանայում է գտնվում Եվրասիական միջկառավարական խորհրդի նիստին մասնակցելու նպատակով:

Prime Minister Karen Karapetyan had a tete-a-tete conversation with his Belarusian colleague Andrei Kobyakov in Astana in the framework of his working visit to Kazakhstan, the official page of the RA government reports.
The heads of governments of the two countries discussed the agenda of the Armenian-Belarusian economic relations and prospects for further development. They also touched upon a number of issues related to cooperation within the framework of the Eurasian Economic Union.
Prime Minister Karen Karapetyan is in Astana to take part in the session of the Eurasian Intergovernmental Council.