Վարչապետն առանձնազրույց է ունեցել է Բելառուսի իր գործընկերոջ հետ
Վարչապետ Կարեն Կարապետյանը Ղազախստան կատարած աշխատանքային այցի շրջանակում Աստանայում առանձնազրույց է ունեցել Բելառուսի Հանրապետության վարչապետ Անդրեյ Կոբյակովի հետ, հայտնում են ՀՀ կառավարության տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից:
Երկու երկրների կառավարությունների ղեկավարները քննարկել են հայ-բելառուսական տնտեսական հարաբերությունների օրակարգը և հետագա զարգացման հեռանկարները: Անդրադարձ է կատարվել Եվրասիական տնտեսական միության շրջանակում փոխգործակցությանը վերաբերող մի շարք հարցերի:
Վարչապետ Կարեն Կարապետյանն Աստանայում է գտնվում Եվրասիական միջկառավարական խորհրդի նիստին մասնակցելու նպատակով:

Премьер Армении провел встречу со своим белорусским коллегой
Премьер-министр Армении Карен Карапетян в рамках рабочего визита в Казахстан провел встречу с премьер-министром Республики Беларусь Андреем Кобяковым, сообщает пресс-служба правительства РА.
Главы правительств двух стран обсудили повестку дня и перспективы дальнейшего развития армяно-белорусских экономических отношений. Был затронут ряд вопросов сотрудничества в рамках Евразийского экономического союза.
Премьер-министр Карен Карапетян находится в Астане для участия в заседании Евразийского межправительственного совета.