Քալիֆորնիա. 157 մարդ, այդ թվում 1 հայ, սպանվել է ոստիկանների կողմից
Անցած տարի ոստիկանների հետ բախումների ժամանակ Քալիֆորնիայում սպանվել է ավելի քան 150 մարդ։ Այս մասին է վկայում նահանգի գլխավոր դատախազի զեկույցը, հայտնում է News.am-ը։
Ըստ այդ զեկույցի՝ ոստիկանները 2016-ին ուժ են գործադրել 782 միջադեպերի ժամանակ ու դրանցից 55-ը գրանցված են եղել Լոս Անջելեսի օկրուգում։
Գրեթե բոլոր 55 դեպքերը ներառվել են Los Angeles Times թերթի տվյալների բազայում։ Այդ բազայում հիշատակված է նաև 45-ամյա Գևորգ Ալաչաջյանը, ում մարտի 13-ին էին սպանել Գլենդեյլում։ Այլ մանրամասներ չեն հայտնում։

Калифорния: 157 человек застрелены полицейскими, один из них – армянин
Более 150 человек были застрелены в Калифорнии в ходе столкновений с полицией в прошлом году. Об этом, как передает News.am, свидетельствует доклад главного прокурора штата.
Согласно докладу, полицейские использовали силу в ходе 782 инцидентов в 2016 году, и 55 из них зарегистрированы в округе Лос-Анджелес.
Почти все 55 случаев включены в базу данных газеты "Los Angeles Times". Среди прочих значится и 45-летний Геворк Алачаджян, который был застрелен в Глендейле 13 марта. Других деталей произошедшего не сообщается.