Ռուսաստանի քաղաքացիները կարող են ԱՄՆ-ի մուտքի վիզա ստանալ Թբիլիսիի և Երևանի դեսպանատներում․դեսպան
Վրաստանում ԱՄՆ-ի դեսպանատունը պատրաստ է Ռուսաստանի քաղաքացիներին ամերիկյան մուտքի վիզաներ տրամադրել, եթե վերջինները դիմեն Թբիլիսիում ԱՄՆ-ի դեսպանատուն, փոխանցում է News.am-ը:
ԱՄՆ դեսպանատանը հայտարարել են, որ երրորդ երկրների քաղաքացիներին վիզաներ տրամադրելը սովորական աշխատանքային գործընթաց է։ Նշվում է, որ ինչպես ՌԴ-ի, այնպես էլ Վրաստանի քաղաքացիները, կարող են 8 օրվա ընթացքում վիզա ստանալ։ Նշվում է, որ այդ հնարավորությունը կարող է հետաքրքրել Հյուսիսային Կովկասի, Ռուսաստանի Կրասնոդարի և Ստավրոպոլի երկրամասերի բնակիչներին։
Նշենք, որ այսօր «Ազատություն ռադիո»-ին տված հարցազրույցում Հայաստանում ԱՄՆ-ի դեսպան Ռիչարդ Միլսը հայտարարել է, որ Ռուսաստանի քաղաքացիները կարող են ԱՄՆ-ի մուտքի վիզա ստանալ աշխարհի այլ երկրների,նաև Երևանի ամերիկյան դեսպանատներից։

Посол: США готовы выдавать визы гражданам России в посольствах в Тбилиси и Ереване
Посольство США в Грузии заявило, что готово выдавать американские въездные визы гражданам России, если последние обратятся в посольство США в Тбилиси, передает News.am
В посольстве США пояснили, что выдача виз гражданам третьих стран является обычным рабочим процессом. При этом отмечается, что как граждане Грузии, так и граждане России могут получить въездную визу в течение восьми дней. Наблюдатели отмечают, что эта возможность может быть интересна жителям Северо-Кавказского региона, Краснодарского и Ставропольского краев России.
Кстати, отметим, что сегодня в интервью «Радио Азатутюн»  посол США в Армении Ричард Миллз заявил, что граждане России могут получить въездную визу в США в посольствах других стран мира, в том числе в Ереване.