Կալիֆոռնիայում բողոքի ակցիայի ժամանակ բախումներ են տեղի ունեցել
Կալիֆոռնիայի Բերկլի քաղաքում բախումներ են տեղի ունեցել աջ և ձախ ծայրահեղական կազմակերպությունների կողմնակիցների միջև, հայտնում է San Francisco Chronicle-ը:
Նշվում է, որ օգոստոսի 27-ին քաղաքում մի քանի հազար մարդու մասնակցությամբ բողոքի ակցիաներ են տեղի ունեցել: Դրանցից մեկն իրականացրել են Patriot Prayer աջ կազմակերպության անդամները, մյուսը՝ նրանց հակառակորդները: Նրանց միջև բախումներ են սկսվել. ձախ ծայրահեղականները կիրառել են պղպեղային գազ, բռնել են Patriot Prayer կազմակերպության ղեկավարին, որին ոստիկանությունն ավելի ուշ ձերբակալել է՝ այդ անվանելով փրկություն:
Ընդհանուր առմամբ առնվազն 14 մարդ է ձերբակալվել, որոնց մեծ մասը ակցիայի վայր արգելված նյութ էր բերել:

В Калифорнии произошли столкновения во время демонстраций
В американском городе Беркли в Калифорнии произошли столкновения между сторонниками правых и леворадикальных организаций, передает Корреспондент.
Отмечается, что 27 августа в городе демонстрации при участии нескольких тысяч человек. Одну из них проводили участники организации правых Patriot Prayer, параллельно проходила демонстрация их противников.
По информации издания, беспорядки начались после того, как группа радикально настроенных левых в черном миновала заграждения вокруг одного из центральных парков города, после чего возникли потасовки.
Люди в черных масках, применяя перечный газ, поймали лидера организации Patriot Prayer Джоуи Гибсона, которого полиция позже задержала, назвав это "спасением".
Всего были задержаны по меньшей мере 14 человек, большая часть из которых за пронос запрещенных вещей на место демонстрации.