Կոլումբիայի կառավարությունը կոչ է արել վերադարձնել Արսեն Ոսկանյանի դին
Կոլումբիայի կառավարությունը դիմել է երկրում գործող «Ազգային ազատագրման բանակ» ապստամբ խմբավորմանը՝ կոչ անելով հնարավորինս շուտ իրենց հանձնել Հայաստանի և Ռուսաստանի գերեվարված քաղաքացի Արսեն Ոսկանյանի դին, հայտնում է «Արմենպրես»-ը:
42-ամյա Ոսկանյանը գերեվարվել էր 2016 թվականի նոյեմբերին՝ հյուսիս-արևմտյան Չոկո շրջանում:
«Մենք կոչ ենք անում խմբավորման բանակցողներին հեշտացնել ՌԴ քաղաքացու վերադարձն ընտանիքին, բանակցողները կապի մեջ են Ռուսաստանի դեսպանության հետ: Նրանք պատրաստակամություն են հայտնել հնարավորինս շուտ հանձնել ՌԴ քաղաքացու դին: Հուսով եմ, կարճ ժամանակում դա կյանքի կկոչեն», - ասել է Կոլումբիայի կառավարության անունից բանակցություններ վարող խմբի ղեկավար Խուան Կամիլո Ռեստրեպոն:
«Ազգային ազատագրման բանակ»-ի կողմից բանակցություններ վարող խմբի ղեկավարն Պաբլո Բելտրանն իր հերթին հայտնել է, որ Ոսկանյանին հուղարկավորել են:

Colombia Urges ELN Rebels to Turn Over the Body of Russian-Armenian Hostage
Colombia՛s government urged the ELN rebels to turn over as soon as possible the body of a Russian-Armenian hostage killed in April, "Reuters" reports.
Arsen Voskanyan, 42, was seized by the rebels in northwestern Choco province in November.
"We are urging the (ELN) negotiators in Quito to facilitate the return of the Russian's body to his family, the negotiators have been in touch with the embassy," head government negotiator Juan Camilo Restrepo told journalists.
The ELN's head negotiator, Pablo Beltran, said in his turn that Voskanyan had been buried and confirmed the group was in touch with the Russian embassy in Ecuador.