Հայտնի են Երևան-Մոսկվա ավտոճանապարհին տեղի ունեցած ՃՏՊ զոհերի և տուժածների անունները
Սեպտեմբերի 7-ին, ժամը 11:40-ի սահմաններում տեղեկություն է ստացվել, որ Վրաստանի հանրապետության Թբիլիսի քաղաքի մոտ տեղի է ունեցել ՃՏՊ. կան տուժածներ, որոնց թվում՝ ազգությամբ հայեր, հայտնում է ԱԻՆ մամուլի ծառայությունը:
Կապ է հաստատվել Վրաստանի ՆԳՆ ԱԻ դեպարտամենտի հետ, որտեղից հայտնել են, որ ժամը 03:39 սահմաններում Երևան-Մոսկվա ավտոճանապարհի 370-րդ կմ-ին՝ Մցխեթա քաղաքի մոտ, բախվել են «Մերսեդես» մակնիշի o 961 XA 777 պետհամարանիշով մարդատար և «Setra» մակնիշի 24 OR 444 պետհամարանիշով մարդատար ավտոբուսը (վարորդ՝ Ս. Մկրտչյան): ՃՏՊ-ի հետևանքով «Մերսեդես» մակնիշի ավտոմեքենայի ուղևորներ՝ 1974 թ. ծնված Լուսինե Մինասյանը և 2010 թ. ծնված Մաքսիմ Մինասյանը տեղում մահացել են, իսկ 1993 թ. ծնված Ալինա Մինասյանը, 1980 թ. ծնված Ռոման Կարապետյանը և 2005 թ. ծնված Անուշիկ Մալխասյանը տեղափոխվել են Մցխեթայի հիվանդանոց:

Установлены личности погибших в ДТП с участием армянского автобуса в Грузии
Министерство по чрезвычайным ситуациям Армении представило подробности ДТП с автобусом в Грузии, в результате которого погибли 2 армян, еще 3 граждан РА получили ранения и были госпитализированы, передает Panorama.am.
Так, около 03:39 на 370-м км автодороги Ереван-Москва, у города Мцхета, столкнулись два пассажирских автобуса – марок Mercedes и Setra (водитель - С.Мкртчян).
Вследствие ДТП пассажиры Mercedes - Лусине Минасян (1974 г.р.) и Максим Минасян (2010 г.р.) скончались на месте. Алина Минасян (1993 г. Р.), Роман Карапетян (1980 г. р.) и Анушик Малхасян (2005 г.р.) были доставлены в больницу Мцхеты.