Արցախցի Էռնա Միրզոյանը `«Նոր Ալիք 2017»-ի առաջատար (ՏԵՍԱՆՅՈՒԹ)
Սոչիում երեկ կայացել է «Նոր Ալիք 2017» երիտասարդ կատարողների մրցույթի առաջին մրցութային օրը, որի ժամանակ Հայաստանը ներկայացնող արցախցի Էռնա Միրզոյանը, կատարելով համաշխարհային հիթեր, արժանանացել է ժյուրիի բարձր գնահատականներին:
Էռնա Միրզոյանը ժյուրիի կողմից ստացել է  առավելագույն՝ 11 միավորներ, և 121 միավորով մրցույթի առաջին հորիզոնականն է կիսում Ուզբեկստանի ներկայացուցչի հետ:
«Առաջին օրը հանձնարարությունը կատարված է: Էռնան  ժյուրիի կողմից ստացել է  առավելագույն 11 միավորներ: Շարունակում ենք ձեզ հետ միասին: Շնորհակալություն բոլոր բարի կամեցողներին և իմ թիմին», - Facebook- ի սոցիալական ցանցի իր էջում գրել է «Արցախի ձայն» պրոդյուսերական կենտրոնի ղեկավար Լիրա Քոչարյանը:

Эрна Мирзоян из Степанакерта набрала максимум баллов в первый день на "Новой Волне 2017" (видео)
Шестнадцатый международный конкурс молодых исполнителей популярной музыки "Новая волна 2017" проходит в Сочи. 9 сентября на сцене New Wave Hall стартовала конкурсная программа. В первый день музыкального состязания "Новой волны" конкурсанты исполняли мировые хиты.
Представляющая Армению Эрна Мирзоян из Степанакерта набрала максимальное количество баллов - 121.
"На первый день задача выполнена Эрной отлично - все члены жюри - 11 балов, продолжаем.. вместе с вами..!! Спасибо всем доброжелателям и моей команде!!!" - написала на своей страничке в социальной сети Facebook продюсер "Голосов Арцаха" Лира Кочарян.
Эрна Мирзоян – выпускница Продюсерского центра "Голоса Арцаха" (вокал, барабаны, сценическое движение), студентка 4-го курса музыкального колледжа ("Теория музыки").
Еще одна представительница Армении на конкурсе - Сюзанна Мелконян - набрала 118 баллов.
Сюзанна закончила Ереванский Государственный институт театра и кино (режиссерский факультет). Об этом сообщается на официальном сайте конкурса.