Հայաստանի հավաքականը ՖԻՖԱ-ի դասակարգման աղյուսակում նահանջել է 11 տեղով
ՖԻՖԱ-ն հրապարակել է ֆուտբոլի ազգային հավաքականների դասակարգման նոր աղյուսակը: Հայաստանի հավաքականը նահանջել է 11 հորիզոնականով և զբաղեցնում է 83-րդ տեղը, հայտնում է ՀԱՕԿ լրատվական բաժինը:
Աղյուսակը գլխավորում է Գերմանիան, որին հաջորդում են Բրազիլիան և Պորտուգալիան: Լավագույն տասնյակում հաջորդաբար տեղ են գտել Արգենտինան, Բելգիան, Լեհաստանը, Շվեյցարիան, Ֆրանսիան, Չիլին և Կոլումբիան:
2018 թ. աշխարհի առաջնության ընտրական փուլի մեր հավաքականի մրցակիցներն ունեն հետևյալ դասավորությունը՝ Լեհաստան (6-րդ տեղ), Դանիա (26-րդ), Չեռնոգորիա (37-րդ), Ռումինիա (41-րդ) և Ղազախստան (126-րդ):

Сборная Армении опустилась на 11 позиций в рейтинге ФИФА
ФИФА опубликовала новую рейтинговую таблицу национальных футбольных сборных. Сборная Армении опустилась на 11 позиций вниз и занимает 83-е место, сообщает пресс-служба НОК Армении.
Рейтинговую таблицу возглавляет Германия, за ней следуют Бразилия и Португалия. В десятке лучших сборных последовательно расположились также Аргентина, Бельгия, Польша, Швейцария, Франция, Чили и Колумбия.
Соперники нашей сборной по отборочному циклу чемпионата мира 2018 года расположились следующим образом: Польша (6-е место), Дания (26-е), Черногория (37-е),  Румыния (41-е), Казахстан (126-е).