Ժիրինովսկին պատրաստ է զբաղվել Արարատ լեռը Հայաստանի կազմ վերադարձնելու հարցով
ՌԴ Լիբերալ-դեմոկրատական կուսակցության առաջնորդ Վլադիմիր Ժիրինովսկին, ով մասնակցել է հայկական արտադրանքի «Ոսկե նուռ» ամենամյա տոնավաճառի բացման արարողությանը, պատրաստակամություն է հայտնել զբաղվել Արարատ լեռը Հայաստանի կազմ վերադարձնելու հարցով, փոխանցում է rusarminfo-ն:
«Ամեն ինչ կանեմ, որպեսզի մենք Կուրսկի կայարանում կարողանանք դիմավորել Երևան-Մոսկվա գնացքները, որպեսզի և՛ մոսկվացիները Հայաստանում, և՛ հայերը մեզ մոտ իրենց զգան ինչպես տանը, և չառաջանա զգացողություն, որ մենք օտար ենք, առավել ևս որ հայերն այդքան լավ են խոսում ռուսերեն»,- ասել է Ժիրինովսկին։
Նա նաև պատրաստակամություն է հայտնել մեծացնելու հայկական արտադրության ապրանքների՝ ռուսական շուկա մուտքի ծավալները:

Жириновский заявил о готовности вернуть Арарат в состав Армении
Лидер ЛДПР Владимир Жириновский, присутствующий на открытии ежегодной ярмарки армянских товаров ''Золотой гранат'',  выразил готовность заняться вопросом возвращения горы Арарат в состав Армении, передает RusArmInfo
''Сделаю все, чтобы мы на Курском вокзале могли встречать поезда Ереван — Москва. Чтобы и москвичи в Армении, и армяне у нас чувствовали себя как дома, и не возникало чувства, что мы чужие, тем более армяне так хорошо говорят по-русски'', — сказал Владимир Жириновский.
Он также выразил готовность сделать все, чтобы увеличить объемы ввоза товаров армянского производства на российский рынок.