Նախագահը հանդիպում է ունեցել ԱՄՆ հայ համայնքային կառույցների ներկայացուցիչների հետ
Նախագահ Սերժ Սարգսյանը սեպտեմբերի 19-ին ՄԱԿ-ի Գլխավոր ասամբլեայի 72-րդ նստաշրջանում ելույթից հետո կազմակերպության կենտրոնակայանում հանդիպում է ունեցել ԱՄՆ հայ համայնքային կառույցների ներկայացուցիչների և եկեղեցական թեմերի առաջնորդների հետ, ովքեր եկել էին լսելու Հանրապետության Նախագահի ելույթը:
Համայնքային գործիչները Նախագահի հետ զրուցել են համահայկական նշանակության մի շարք հարցերի շուրջ, անդրադարձել Հայաստան-սփյուռք վեցերորդ համաժողովի օրակարգի շրջանակներում քննարկված հարցերին: Նախագահ Սերժ Սարգսյանը պատասխանել է նաև հանդիպման մասնակիցներին հետաքրքրող հարցերին:

RA President Meets with Representatives of Armenian Community Organizations and Ieaders of Church Dioceses
After delivering a speech at the 72nd session of the UN General Assembly on September 19, President Serzh Sargsyan met with the representatives of USA-based Armenian community organizations and the leaders of church dioceses who came to hear the President’s speech at the UN headquarters, the press service of the RA President reports.
Addressing a range of issues of pan-Armenian importance, the community figures touched upon the agenda items discussed at the Sixth Pan-Armenian Armenia-Diaspora Conference. President Serzh Sargsyan answered the questions of interest to meeting participants.