Նախագահը հանդիպում է ունեցել ԱՄՆ հայ համայնքային կառույցների ներկայացուցիչների հետ
Նախագահ Սերժ Սարգսյանը սեպտեմբերի 19-ին ՄԱԿ-ի Գլխավոր ասամբլեայի 72-րդ նստաշրջանում ելույթից հետո կազմակերպության կենտրոնակայանում հանդիպում է ունեցել ԱՄՆ հայ համայնքային կառույցների ներկայացուցիչների և եկեղեցական թեմերի առաջնորդների հետ, ովքեր եկել էին լսելու Հանրապետության Նախագահի ելույթը:
Համայնքային գործիչները Նախագահի հետ զրուցել են համահայկական նշանակության մի շարք հարցերի շուրջ, անդրադարձել Հայաստան-սփյուռք վեցերորդ համաժողովի օրակարգի շրջանակներում քննարկված հարցերին: Նախագահ Սերժ Սարգսյանը պատասխանել է նաև հանդիպման մասնակիցներին հետաքրքրող հարցերին:

Президент РА встретился с представителями организаций армянской общины США
Президент Армении Серж Саргсян 19 сентября после выступления на 72-ой сессии Генеральной ассамблеи ООН в центральной штаб-квартире организации встретился с представителями организаций армянских общин США и предстоятелями церковных епархий, которые пришли послушать выступление президента Республики, сообщает пресс-служба главы армянского государства.
Деятели общины побеседовали с президентом о ряде вопросов общеармянского значения, коснулись тем, обсуждавшихся в рамках повестки VI Всеармянской конференции Армения-Диаспора.