Ալիևի ընտանիքը ցույց տվեց «հարգանքի» մակարդակը նրա «մեծ ձեռքբերումների» հանդեպ. Դավիթ Բաբայան
Իլհամ Ալիևի ընտանիքը պատկերավոր ցույց տվեց «հարգանքի» մակարդակը նրա «մեծ ձեռքբերումների» հանդեպ։ Այս մասին News.am-ին տված հարցազրույցի ժամանակ հայտնել է Արցախի նախագահի մամուլի քարտուղար Դավիթ Բաբայանը՝ մեկնաբանելով Ալիևի դստեր՝ Լեյլայի սկանդալային վարքագիծը ՄԱԿ ԳԱ-ում հոր ելույթի ժամանակ։
Մեկնաբանելով սեփական ու համաշխարհային հասարակայնությանն ադրբեջանական քարոզչամեքենայի նոր հորինվածքների՝ «Իլհամ Ալիևը մեզ վերադարձրել է Ջոջուղ Մարջանլի» գրքի ու «Մեծ վերադարձի սկիզբը՝ Ջոջուղ Մարջանլի» ֆիլմի միջոցով ապատեղեկացնելու հերթական փորձերը՝ Դավիթ Բաբայանը հեգնանքով նկատեց, որ Ալիևի «սխրանքները» համադրելի են գուցե Կարթագենի գրավման կամ Բեռլինի պարտության հետ։
«Իրականում դա ապատեղեկատվություն է։ Նշված գյուղը երբեք չի եղել ղարաբաղյան ուժերի հսկողության տակ։ Այնտեղ գյուղ առհասարակ չի եղել, միայն ավերակներ են եղել պատերազմից հետո։ Ու 1994-ից հետո այնտեղ ոչ ոք չի ապրել»,- նշել է Բաբայանը։
«Իհարկե, Ալիևի «սխրանքների» մասին տեղեկություններն անհրաժեշտ է ընդգրկել դասագրքերում, սերունդների համար։ Իսկ ամենահետաքրքիրն այն է, թե դրանց հանդեպ ինչ աստիճանի հարգանք է դրսևորում նրա սեփական դուստրը»,- հավելեց Դավիթ Բաբայանը։

Давид Бабаян: семья Алиева показала уровень ''уважения'' к его ''ратным достижениям''
Семья Ильхама Алиева наглядно продемонстрировала уровень ''уважения'' к его ''великим достижениям''. Об этом в беседе с корреспондентом Новости Армении – NEWS.am заявил пресс-секретарь президента Арцаха Давид Бабаян, комментируя скандальное поведение дочери Алиева Лейлы в ходе выступления отца на сессии ГА ООН.
Комментируя очередные попытки дезинформировать собственную и мировую общественность с помощью новых творений азербайджанского агитпропа книги ''Ильхам Алиев вернул нас в Джоджуг Марджанлы'' и фильма ''Начало Великого возвращения – Джоджуг Марджанлы'', Давид Бабаян иронично отметил, что ''бравые подвиги'' Алиева сопоставимы разве что с взятием Карфагена или падением Берлина.
''В действительности это дезинформация. Указанное село никогда не было под контролем карабахских сил. Села там вообще не было, одни развалины после войны. И с 1994 года там не жили'', - отметил Бабаян.
''Конечно, информацию о ''подвигах'' Алиева необходимо включить в учебники, в назидание поколениям. А самое интересное, какую степень уважения к ним продемонстрировала его собственная семья'', - добавил Давид Бабаян.