Բլոգեր Լապշին. Եթե ինձ ինչ-որ բան պատահի, պատճառն Ադրբեջանն է լինելու (ՏԵՍԱՆՅՈՒԹ)
Թվում է, թե Ադրբեջանը գտնվում է փլուզման եզրին, և իշխանության համար պայքարը սրվում է: Այս մասին գրել է Արցախ այցելելու համար ադրբեջանական բանտում 7 ամիս անցկացրած բլոգեր Ալեքսանդր Լապշինը Livejournal.com- ի իր բլոգում:
«Հիմա, եթե ինձ ինչ-որ բան պատահի, պատճառն Ադրբեջանն է լինելու: Նախկինում ասել եմ, որ այս երկրի` աֆղանական պետության վերածվելը հեռավոր ապագայի խնդիր է, բայց այժմ թվում է, որ դա այդքան էլ հեռավոր հեռանկար չէ»,- գրել է Լապշինը:
«Ի դեպ, լսեք Բաքվի բանտում իմ ինքնասպանության փորձի վերաբերյալ ԵՄ-ում Ադրբեջանի նախկին դեսպանի հայտարարությունը. նա հաստատում է ամեն ինչ: Խելացի մարդ է, այդ պատճառով էլ նա այլևս դեսպան չէ», - ասել է Լապշինը և հրապարակել տեսանյութը:

"Если со мной что-то вдруг случится - знайте, это исходит от Азербайджана: Лапшин (видео)
Похоже, трещит Азербайджан по всем швам и борьба за власть обостряется. Об этом написал побывавший в азербайджанской тюрьме за посещение Карабаха блогер Александр Лапшин в своем блоге Livejournal.com.
"Теперь, если со мной что-то вдруг случится - знайте, это исходит от Азербайджана. Я говорил, что "афганистанизация" этой страны - это вопрос отдаленного будущего, но похоже, все это не столь далекая перспектива", - написал блогер.
"Кстати, послушайте версию о попытке моего убийства в бакинской тюрьме от экс-посла Азербайджана в Евросоюзе, он все подтверждает. Умный человек, поэтому уже и не посол", - отметил Лапшин и опубликовал видео.