Իրաքում շուրջ 300 ադրբեջանցի է սպանվել.հատուկ ծառայությունները պարզում են հանգամանքները
Ադրբեջանի հատուկ ծառայությունները ստուգում են Իրաքում հակաահաբեկչական գործողությունների ժամանակ երկրի 300 քաղաքացիների մահվան մասին տեղեկատվությունը: Այդ մասին կիրակի օրը հայտարարել է Ադրբեջանի պետական անվտանգության ծառայության ղեկավար, գեներալ-լեյտենանտ Մադաթ Գուլիևը, հաղորդում է ՌԻԱ Նովոստին
«Իրաքում սպանվել է շուրջ 300 ադրբեջանցի: Մեր աշխատակիցները ներկայումս գտնվում են Իրաքում և պարզում են ստացված տեղեկատվության ճշմարտությունը», - ասել է Գուլիևը:
Նրա խոսքով` որոշ ադրբեջանցի քաղաքացիներ միացել են ահաբեկչական «Իսլամական պետություն» կազմակերպությանը և իրենց հետ պատերազմական գոտի են տարել նաև իրենց ընտանիքներին, այդ թվում, փոքր երեխաներին:

В Ираке погибли 300 граждан Азербайджана: спецслужбы выясняют обстоятельства
Спецслужбы Азербайджана проверяют информацию о гибели 300 граждан страны в ходе контртеррористической операции в Ираке, сообщил в воскресенье глава Службы государственной безопасности (СГБ) Азербайджана Мадат Гулиев, передает РИА Новости.
"В месте массового пребывания азербайджанцев в Ираке около 300 азербайджанцев были убиты. Наши сотрудники в настоящее время находятся в Ираке и выясняют достоверность этой информации",- сказал Гулиев журналистам.
По его словам, поверившие в пропаганду некоторые граждане Азербайджана присоединились к террористической организации "Исламское государство" и увезли с собой в зону боевых действий свои семьи, в том числе малолетних детей.