Բակո Սահակյանը հանդիպել է արգենտինահայ համայնքի մի խումբ ներկայացուցիչների հետ
Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանը սեպտեմբերի 27-ին ընդունել է արգենտինահայ համայնքի մի խումբ ներկայացուցիչների՝ Հայ բարեգործական ընդհանուր միության Բուենոս Այրեսի մասնաճյուղի ատենապետ Արտուրո Կեդիքյանի գլխավորությամբ:
Ողջունելով մեր հայրենակիցներին արցախյան հողում՝ Նախագահը բարձր է գնահատել նրանց մասնակցությունը «Դու ի՞նչ ես անում Արցախի համար» շարժմանը՝ այն համարելով հայրենասիրության օրինակելի դրսևորում:
Բակո Սահակյանն ընդգծել է, որ արգենտինահայ համայնքը միշտ էլ ակտիվ դերակատարություն է ունեցել Արցախին աջակցելու գործում՝ համոզմունք հայտնելով, որ նման այցելությունները կնպաստեն Սփյուռքի այդ հատվածի և Արցախի միջև կապերի ամրապնդմանը:

Президент Арцаха принял группу представителей армянской общины Аргентины
27 сентября президент Республики Арцах Бако Саакян принял группу представителей армянской общины Аргентины во главе с руководителем филиала Армянского общего благотворительного союза в Буэнос-Айресе Артуро Кедикяном, сообщает пресс-служба президента Республики Арцах.
Приветствуя соотечественников на арцахской земле, президент высоко оценил их участие в движении "Что ты делаешь для Арцаха?", назвав это образцовым проявлением патриотизма.
Бако Саакян подчеркнул, что армянская община Аргентины всегда принимала активное участие в деле содействия Арцаху, выразив уверенность, что подобные визиты будут содействовать укреплению связей между Арцахом и данной частью Диаспоры.