Բակո Սահակյանը հանդիպել է արգենտինահայ համայնքի մի խումբ ներկայացուցիչների հետ
Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանը սեպտեմբերի 27-ին ընդունել է արգենտինահայ համայնքի մի խումբ ներկայացուցիչների՝ Հայ բարեգործական ընդհանուր միության Բուենոս Այրեսի մասնաճյուղի ատենապետ Արտուրո Կեդիքյանի գլխավորությամբ:
Ողջունելով մեր հայրենակիցներին արցախյան հողում՝ Նախագահը բարձր է գնահատել նրանց մասնակցությունը «Դու ի՞նչ ես անում Արցախի համար» շարժմանը՝ այն համարելով հայրենասիրության օրինակելի դրսևորում:
Բակո Սահակյանն ընդգծել է, որ արգենտինահայ համայնքը միշտ էլ ակտիվ դերակատարություն է ունեցել Արցախին աջակցելու գործում՝ համոզմունք հայտնելով, որ նման այցելությունները կնպաստեն Սփյուռքի այդ հատվածի և Արցախի միջև կապերի ամրապնդմանը:

NKR President Received Representatives from the Armenian Community of Argentina
On September 27 Artsakh Republic President Bako Sahakyan received a group of representatives from the Armenian community of Argentina headed by chairman of the Armenian General Benevolent Union Buenos Aires branch Arturo Kedikian, the press service of NKR President reports.
Welcoming our compatriots on the Artsakh soil, the President highlighted their participation at the "What Are You Doing for Artsakh?" movement considering it an exemplary manifestation of patriotism.
Bako Sahakyan underlined that the Argentinian Armenian community had always played an active role in assisting Artsakh expressing conviction that such visits would contribute to further cementing ties between that segment of the Diaspora and Artsakh.