Իսպանական ոստիկանությունը կատալոնական հանրաքվեի համար նախատեսված 2.5 մլն քվեաթերթիկ է առգրավվել
Իսպանիայի ոստիկանությունը Կատալոնիայի քաղաքներից մեկում առգրավվել է մոտ 2.5 մլն քվեաթերթիկ և 4 մլն ծրար՝ նախատեսված հոկտեմբերի 1-ին ինքնավար շրջանի անկախության հանրաքվեում քվեարկության համար է, գրում La Vanguardia-ն՝ ոստիկանության իր աղբյուրներին հղումով:
Վերջինիս փոխանցմամբ իրավապահ մարմիններն առգրավվել են նաև մոտ 100 քվեատուփ: Ընկերությունն, որից առգրավվել են քվեատուփերը, պնդելիս է եղել, որ դրանք պատրաստվել են «Բարսելոնա» ֆուտբոլային ակումբում քվեարկության համար:
Սեպտեմբերի 20-ին Քաղաքացիական գվարդիան արդեն առգրավել էր մոտ 10 մլն քվեաթերթիկ (մինչդեռ Կատալոնիայում ձայնի իրավունք ունի 5.5 մլն մարդ)։

Полиция Испании изъяла 2,5 млн бюллетеней для каталонского референдума
Полиция Испании изъяла около 2,5 млн бюллетеней и 4 млн конвертов для голосования на референдуме о независимости в одном из городов Каталонии, пишет La Vanguardia со ссылкой на источники в полиции.
Согласно ее данным, правоохранительные органы также изъяли около 100 избирательных урн. Фирма, у которой конфисковали урны, утверждала, что они были приготовлены для выборов в футбольном клубе Барселона, передает Корреспондент.
Ранее в сентябре служащие Гражданской гвардии Испании изъяли несколько миллионов бюллетеней для голосования на референдуме по самоопределению Каталонии.