ՌԴ-ն ՀՀ-ին զենքի մատակարարումը կավարտի ընթացիկ տարվա վերջին
Ռուսաստանը 200 միլիոն դոլարի վարկային համաձայնագրով Հայաստանին զենքի մատակարարումն ավարտին կհասցնի ընթացիկ տարվա վերջին: «Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ, այս մասին հայտնել է ՀՀ պաշտպանության նախարար Վիգեն Սարգսյանը հոկտեմբերի 2-ին կայացած ասուլիսի ընթացքում:
«Այդ վարկի շրջանակներում Հայաստանին զենքի մատակարարումը կավարտենք այս տարվա վերջին, ինչպես նշված էր պայմանագրում: Այսինքն, այստեղ որևէ խնդիր չկա», - նշել է Վիգեն Սարգսյանը:
Նա հավելել է, որ այժմ ՌԴ կողմից այդ վարկի շրջանակներում ՀՀ-ին զենք մատակարարելու գործընթացն ամենաակտիվ փուլում է:

Russia's Arms Supply to Armenia to be Completed by the End of 2017
Russia's supply of arms to Armenia under the 200 million USD loan agreement will be completed by the end of this year, defense minister of Armenia Vigen Sargsyan told reporters on October 2, "Armenpress" reports.
"Within the frames of this loan we will complete arms delivery to Armenia by the end of this year as stated in the agreement. This means that there is no problem here," - the minister said.
He added that at the moment they are in the most active stage of the arms delivery process to Armenia within the frames of that loan.