Աշոտ Ղուլյանը շնորհակալական նամակ է ուղարկել ԱՄՆ Միչիգան նահանգի Սենատ
Արցախի Հանրապետության Ազգային ժողովի նախագահ Աշոտ Ղուլյանը հոկտեմբերի 4-ին շնորհակալական նամակ է ուղարկել ԱՄՆ Միչիգան նահանգի սենատոր Դավիդ Կնեզեկին՝ սեպտեմբերի 28-ին Սենատում Արցախի անկախությունը ճանաչող թիվ 99 բանաձևի նախաձեռնման կապակցությամբ:
Նամակում մասնավորապես ասվում է.
«Միչիգանի Սենատի կողմից ազատ ու անկախ Արցախի Հանրապետությունը ճանաչող բանաձևի ընդունումը կարևոր քայլ է մեր երիտասարդ ժողովրդավարության հանդեպ միջազգային աջակցության առումով: Համոզված եմ, որ Արցախի Հանրապետության ճանաչումը և նրա միջազգային ներգրավվածությունը լրացուցիչ խթան կհանդիսանան Հարավային Կովկասի տարածաշրջանում անվտանգության ապահովման ու վերջնական խաղաղության հաստատման համար»:
Արցախի խորհրդարանի նախագահը շնորհակալական նամակ է ուղարկել նաև Միչիգանի Հայ դատի հանձնախմբի ղեկավար Լարա Ներսիսյանին՝ ԱՀ անկախությունը սատարող բանաձևի ընդունման գործում ունեցած ավանդի համար:

Председатель НС Арцаха поблагодарил Сенат американского штата Мичиган
4-го октября председатель Национального Собрания Республики Арцах Ашот Гулян направил благодарственное письмо сенатору американского штата Мичиган Дэвиду Кнезеку в связи с инициированием 28-го сентября в Сенате резолюции №99 о признании независимости Арцаха, передает пресс-служба парламента Республики Арцах.
"Принятие Сенатом Мичигана резолюции о признании свободной и независимой Республики Арцах – важный шаг в плане международного содействия нашей молодой демократии. Уверен, что признание Республики Арцах и ее международная вовлеченность станут дополнительным стимулом для обеспечения безопасности и установления окончательного мира в регионе".
Председатель парламента Арцаха направил благодарственное письмо также руководителю комитета Ай Дата Мичигана Ларе Нерсисян за вклад в принятие резолюции в поддержку независимости Республики Арцах.