Վթարի է ենթարկվել Նիժնի Նովգորոդ-Երևան երթուղու միկրոավտոբուսը. վիրավորները տեղափոխվել են հիվանդանոց
m.shamshyan.com
Հոկտեմբերի 5-ին, ժամը 07:09-ին ՌԴ ԱԻՆ-ից հաղորդագրություն է ստացվել, որ ժամը 01:55-ին տեղեկություն է ստացվել, որ Միներալնիե Վոդի-Ալեկսանդրովսկոյե ավտոճանապարհի 8-րդ կմ-ին տեղի է ունեցել ՃՏՊ:
Պարզվել է, որ «Mercedes Sprinter» ARM 35 AS 530 պետհամարանիշով ավտոմեքենան (վարորդ՝ 1954 թ. ծնված Ումրշատ Իսկոյան) դուրս է եկել ավտոճանապարհից և հայտնվել առվակում: Ավտոմեքենան սպասարկում է Նիժնի Նովգորոդ-Երևան երթուղին: Ավտովթարի ժամանակ մեքենայում գտնվել է 16 մարդ, որոնցից մեկը՝ երեխա. զոհեր չկան, հայտնում է ՀՀ ԱԻՆ մամուլի ծառայությունը:
ՌԴ ԱԻՆ-ից հայտնեցին, որ ուղևորներ՝ 1961 թ. ծնված Գոհար Հակոբյանը և 1967 թ. ծնված Սալվի Ավետիսյանը տեղափոխվել են Պյատիգորսկ քաղաքի կլինիկական հիվանդանոց և Միներալնիե Վոդի քաղաքի կենտրոնական հիվանդանոց:

Информация о состоянии здоровья пострадавших в ДТП в России
Микроавтобус с армянскими госномерами попал в четверг в ДТП на трассе Минеральные воды – Александровское.
Как сообщает Новости-Армения со ссылкой на пресс-службу министерства по чрезвычайным ситуациям Армении, в 07:09 из МЧС России поступило сообщение о том, что в 01:55 на 8-ом километре трассы Минеральные воды – Александровское произошло ДТП.
Гоар Акопян 1961 года рождения и Салви Аветисян 1967 года рождения были госпитализированы в Клиническую больницу Пятигорска и Центральную больницу Минеральных вод. Состояние здоровья Акопян врачи оценили как удовлетворительное, Аветисян после оказания медпомощи была выписана.