Նախագահն այցելել է «ԱրմՊրոդԷքսպո» գյուղատնտեսական ցուցահանդես (ԼՈՒՍԱՆԿԱՐՆԵՐ)
Նախագահ Սերժ Սարգսյանն այսօր այցելել է Երևանի մաթեմատիկական մեքենաների գիտահետազոտական ինստիտուտի «Երևան Էքսպո» ցուցահանդեսային համալիրում հոկտեմբերի 13-15-ը անցկացվող «ԱրմՊրոդԷքսպո» գյուղատնտեսական ամենամյա մասնագիտացված ցուցահանդես, որին մասնակցում է գյուղատնտեսական մթերք վերամշակող, ագրարային ոլորտը սպասարկող և ծառայություններ մատուցող 110 կազմակերպություն Հայաստանից և Արցախից:
Հանրապետության Նախագահը շրջել է ցուցահանդեսի տաղավարներում, ծանոթացել ներկայացված ապրանքատեսակներին, ցուցահանդեսի մասնակիցների հետ զրուցել նրանց ընթացիկ գործունեության, զարգացման ծրագրերի և դրանց իրագործման հարցում պետությունից աջակցության ակնկալիքների, ինչպես նաև գյուղատնտեսական ոլորտի խնդիրների ու դրանց լուծման հնարավորությունների մասին: Շրջայցի ավարտին կազմակերպիչները ցուցահանդեսի բացօթյա հատվածում Նախագահին ներկայացրել են նաև գյուղտեխնիկայի, ինտենսիվ այգիների և կաթիլային ոռոգման համակարգերի զարգացման հնարավորությունները:

Президент Армении посетил сельскохозяйственную выставку "Армпродэкспо" (фотографии)
Президент Армении Серж Саргсян сегодня посетил ежегодную специализированную сельскохозяйственную выставку "АрмПродЭкспо", которая проходит 13-15 октября в выставочном центре "Ереван Экспо" Ереванского научно-исследовательского института математических машин. В выставке принимают участие 110 организаций, занимающихся переработкой сельскохозяйственной продукции и обслуживающих аграрную отрасль из Армении и Арцаха, сообщает пресс-служба главы армянского государства.
Президент Республики обошел павильоны выставки, ознакомился с представленным ассортиментом продукции, побеседовал с участниками выставки об их текущей деятельности, планах развития и о том, какого государственного содействия ожидают предприниматели для реализации этих планов, а также о проблемах сельскохозяйственной сферы и возможностях их решения. В конце экскурсии организаторы выставки представили президенту также расположенную под открытым небом экспозицию сельскохозяйственной техники, возможности развития интегсивного садоводства и систем капельного орошения.