Պաշտոնական այցով Հայաստան է ժամանելու Ռուսաստանի Դաշնության վարչապետ Դմիտրի Մեդվեդևը
Հայաստանի Հանրապետության վարչապետ Կարեն Կարապետյանի հրավերով հոկտեմբերի 24-ին պաշտոնական այցով Հայաստան է ժամանելու Ռուսաստանի Դաշնության վարչապետ Դմիտրի Մեդվեդևը: Այցի շրջանակում նախատեսվում է Կարեն Կարապետյանի և Դմիտրի Մեդվեդևի առանձնազրույցը, որին կհաջորդեն ընդլայնված կազմով բանակցությունները և փաստաթղթերի ստորագրման արարողությունը:
Կառավարության հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից հայտնում են, որ նախատեսվում է նաև ՌԴ վարչապետի հանդիպումը ՀՀ նախագահ Սերժ Սարգսյանի հետ:
Հոկտեմբերի 25-ին Դմիտրի Մեդվեդևը Երևանում մասնակցելու է նաև Եվրասիական միջկառավարական խորհրդի նիստի աշխատանքներին:

С официальным визитом в Армению прибудет Дмитрий Медведев
По приглашению премьер-министра Республики Армения Карена Карапетяна 24 октября с официальным визитом в Республику Армения прибудет председатель правительства Российской Федерации Дмитрий Медведев.
В рамках визита запланирована встреча Карена Карапетяна и Дмитрия Медведева с глазу на глаз, за которой последуют переговоры в расширенном составе и церемония подписания документов.
Запланирована также встреча председателя правительства РФ с президентом РА Сержем Саргсяном.
25 октября Дмитрий Медведев в Ереване также примет участие в заседании Евразийского межправительственного совета, передает пресс-служба правительства Армении.