Հայ-ռուսական փոխգործակցության տարբեր ոլորտներին վերաբերող մի շարք փաստաթղթեր են ստորագրվել
Ռուսաստանի Դաշնության կառավարության ղեկավար Դմիտրի Մեդվեդևի՝ Հայաստան կատարած պաշտոնական այցի շրջանակում այսօր կառավարությունում մի շարք փաստաթղթեր են ստորագրվել, որոնք վերաբերել են կապի և հաղորդակցության, արտակարգ իրավիճակների ոլորտներին, ինչպես նաև երկու երկրների տարածաշրջանների միջև համագործակցությանը:
Հայաստանի Հանրապետության և Ռուսաստանի Դաշնության կառավարությունների միջև Միջազգային ավտոմոբիլային հաղորդակցության մասին համաձայնագիրն ստորագրել են ՀՀ տրանսպորտի, կապի և տեղեկատվական տեխնոլոգիաների նախարար Վահան Մարտիրոսյանը և ՌԴ տրանսպորտի նախարար Մաքսիմ Սոկոլովը:
ՀՀ տրանսպորտի, կապի և տեղեկատվական տեխնոլոգիաների և ՌԴ տրանսպորտի նախարարությունների միջև ստորագրվել է նաև Հայաստանի Հանրապետության և Ռուսաստանի Դաշնության միջև ռոումինգում միջազգային էլեկտրակապի ծառայության սակագների նվազեցման վերաբերյալ փոխըմբռնման հուշագիրը: Փաստաթուղթը ստորագրել են ՀՀ տրանսպորտի, կապի և տեղեկատվական տեխնոլոգիաների նախարար Վահան Մարտիրոսյանը և Ռուսաստանի կապի և զանգվածային հաղորդակցության նախարար Նիկոլայ Նիկոֆորովը:
ՀՀ արտակարգ իրավիճակների նախարարության և ՌԴ Էկոլոգիական, տեխնոլոգիական և ատոմային վերահսկողության դաշնային ծառայության միջև ստորագրվել է Արտադրական անվտանգության կանոնակարգման ոլորտում համագործակցության մասին համաձայնագիրը: Փաստաթուղթն ստորագրել են ՀՀ արտակարգ իրավիճակների նախարար Դավիթ Տոնոյանը և Էկոլոգիական, տեխնոլոգիական և ատոմային վերահսկողության դաշնային ծառայության ղեկավար Ալեքսեյ Ալյոշինը:
ՀՀ Գեղարքունիքի մարզպետարանի և ՌԴ Սարատովի մարզի կառավարության միջև մտադրությունների մասին արձանագրությունն ստորագրել են ՀՀ Գեղարքունիքի մարզպետ Կարեն Բոթոյանը և Սարատովի նահանգապետ Վալերի Ռադաևը:

A Number of Documents on Armenian-Russian Cooperation Have Been Signed
In the framework of RF Premier Dmitry Medvedev’s official visit to Armenia, a number of documents have been signed today in the Office of Government, related to telecommunication and logistics, emergency situations, as well as direct cooperation between individual administrative units.
The intergovernmental agreement on international automobile communications was signed by RA Minister of Transport, Communication and Information Technologies Vahan Martirosyan and Russian Minister of Transport Maxim Sokolov.
The RA Ministry of Transport, Communication and Information Technologies and the Russian Ministry of Transport also signed a memorandum of understanding on Reducing Tariffs for Roaming Data Communication Services between the Republic of Armenia and the Russian Federation. The document was signed by RA Minister of Transport, Communication and Information Technologies Vahan Martirosyan and RF Minister of Communications and Mass Media Nikolai Nikiforov.
An agreement on cooperation in the field of industrial safety regulations was signed between the Ministry of Emergency Situations of the Republic of Armenia and the Federal Service for Environmental, Technological, and Nuclear Supervision. The document was signed by RA Minister of Emergency Situations David Tonoyan and Head of RF Federal Service for Environmental, Technological, and Nuclear Supervision Alexei Aleshin.
Gegharkunik Marz Governor Karen Botoyan and Saratov Governor Valery Radayev signed a protocol on intentions between Gegharkunik Marz Administration and the Government of Saratov Region of Russia.