Հոկտեմբերի 25-ին, Արցախի Հանրապետության իշխանությունների հետ ձեռք բերված պայմանավորվածության համաձայն, ԵԱՀԿ առաքելությունը արցախա-ադրբեջանական սահմանի պլանային դիտարկում է անցկացրել  Հադրութի շրջանի հարավարևելյան ուղղությամբ, հայտնում է Արցախի Հանրապետության ԱԳՆ մամուլի ծառայությունը։
Արցախի Հանրապետության պաշտպանության բանակի դիրքերից դիտարկումն իրականացրել են ԵԱՀԿ գործողնախագահի անձնական ներկայացուցիչ դեսպան Անջեյ Կասպշիկը, նրա դաշտային օգնական Օգնեն Յովիչը (Բոսնիա և Հերցեգովինա) և գրասենյակի աշխատակից  Մարտին Շուստերը (Գերմանիա), ինչպես նաև ԵԱՀԿ Բարձր մակարդակի պլանավորման խմբի (ԲՄՊԽ) ներկայացուցիչ փոխգնդապետ Պատրիկ Ֆարելին (Իռլանդիա)։
Սահմանի հակառակ կողմից դիտարկումն իրականացրել են ԵԱՀԿ գործող նախագահի դաշտային օգնականներ Գենադիե Պետրիկան (Մոլդովա) և Միխայիլ Օլարուն (Մոլդովա), ինչպես  նաև  ԵԱՀԿ ԲՄՊԽ ներկայացուցիչ փոխգնդապետ Ալեքսանդր Նեպոկրիտիխը (Ռուսաստան)։
Դիտարկման առաքելությանն արցախյան կողմից ուղեկցել են Արցախի Հանրապետության արտաքին գործերի նախարարության և պաշտպանության նախարարության ներկայացուցիչները:

OSCE Monitoring on Artsakh-Azerbaijan Borders
On October 25, in accordance with the arrangement reached with the authorities of the Republic of Artsakh (Nagorno Karabakh Republic), the OSCE Mission conducted a planned monitoring on the borders between the armed forces of Artsakh and Azerbaijan, in the south-east direction of the Hadrut region, official page of Artsakh Foreign Ministry reports.
From the positions of the Defense Army of the Republic of Artsakh, the monitoring was conducted by Personal Representative of the OSCE Chairperson-in-Office (CiO) Ambassador Andrzej Kasprzyk, his Field Assistant Ognjen Jovic (Bosnia and Herzegovina) and Office staff member Martin Schuster (Germany), as well as representative of the OSCE High-Level Planning Group, Lieutenant-Colonel Patrick Farrely (Ireland).
From the opposite side of the border, the monitoring was conducted by Field Assistants to the Personal Representative of the OSCE CiO Ghenadie Petrica (Moldova) and Mihail Olaru (Moldova), as well as representative of the OSCE High-Level Planning Group Lieutenant-Colonel Alexander Nepokrytykh (Russia).