ԱՄՆ-ը Պուտինի օգնության կարիքն ունի. Թրամփ
ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփը նոյեմբերի 4-ին հայտարարել է, որ իր ասիական շրջագայության ժամանակ ակնկալում է հանդիպում Ռուսաստանի նախագահ Վլադիմիր Պուտինի հետ, փոխանցում է РИА Новости-ն:
«Մենք ցանկանում ենք, որ Պուտինը մեզ օգնի Հյուսիսային Կորեայի հարցով», - հայտարարել է Թրամփը Տոկիո ուղևորության ժամանակ իրեն ուղեկցող լրագրողներին:
Ավելի վաղ Ռուսաստանի նախագահի մամուլի խոսնակ Դմիտրի Պեսկովը հայտարարել էր, որ ամենայն հավանականությամբ, եթե Պուտին-Թրամփ հանդիպումն այնուամենայնիվ համաձայնեցվի, նախագահների քննարկման գլխավոր թեմաներից կլինի Հյուսիսային Կորեան:

Трамп: США нужна помощь Путина
Президент США Дональд Трамп заявил 4 ноября, что ждет встречи с президентом России Владимиром Путиным во время своего азиатского турне, передает РИА Новости.
"Я думаю, это ожидается, что мы с ним встретимся. Мы хотим помощи Путина по КНДР, и мы будем встречаться с другими лидерами", − сказал Трамп журналистам, сопровождающим его на борту самолета по пути в Токио.
Ранее пресс-секретарь российского лидера Дмитрий Песков заявлял, что можно с большой долей уверенности предположить, что Путин и Трамп обсудят ситуацию вокруг КНДР в ходе встречи, если она будет согласована.