Ո՞վ է Անկարայի նոր քաղաքապետը
Անկարայի նոր քաղաքապետ ընտրվել է Թուրքիայի իշխող «Արդարություն և զարգացում» կուսակցության ներկայացուցիչ Մուստաֆա Թունան, հայտնում է РИА Новости-ն:
Հիշեցնենք, որ ավելի վաղ Անկարայի նախկին քաղաքապետ Մելիխ Գյոքչեկը, ով ևս իշխող կուսակցությունից էր, հայտարարել էր, որ հրաժարական է տալիս Թուրքիայի նախագահ Ռեջեփ Թայիփ Էրդողանի խնդրանքով:
Նշվում է, որ Թունան ընտրվել է Անկարայի քաղաքային ժողովի ձայների մեծամասնությամբ: Ավելի վաղ նա զբաղեցնում էր Անկարայի Սինջան թաղամասի թաղապետի պաշտոնը:
1994 թվականին Անկարայի քաղաքապետի պաշտոնում ընտրված և 4 անգամ այդ պաշտոնում վերընտրված Գյոքչեկն իր թվիթերյան էջում շնորհավորել է Թունային՝ մաղթելով նրան հաջող աշխատանք:

Избран новый мэр Анкары
Новым мэром Анкары избран представитель правящей в Турции Партии справедливости и развития (ПСР) Мустафа Туна, передает РИА Новости.
Напомним, что ранее бывший мэр Анкары, также представитель ПСР Мелих Гекчек заявил, что уходит в отставку по просьбе президента Тайипа Эрдогана.
Отмечается, что Туна был избран большинством голосов депутатов городского собрания Анкары. Ранее он занимал должность глава муниципалитета района Синджан Анкары.
Гекчек, который был избран мэром Анкары в 1994 году и четыре раза переизбирался на этот пост, поздравил в Twitter Туну с избранием и пожелал ему успешной работы.