Նիդերլանդների Սենատի նախագահը ծաղկեպսակ է դրել Հայոց ցեղասպանության զոհերի հուշարձանին (լուսանկարներ)
Պաշտոնական այցով Երևանում գտնվող Նիդերլանդների Թագավորության Սենատի նախագահ Անկի Բրուկերս-Քնոլը ՀՀ ԱԺ նախագահի տեղակալ Արփինե Հովհաննիսյանի և ՆԹ-ում ՀՀ արտակարգ և լիազոր դեսպան Ձյունիկ Աղաջանյանի ուղեկցությամբ նոյեմբերի 16-ին այցելել է Ծիծեռնակաբերդի հուշահամալիր։
Սենատի նախագահը ծաղկեպսակ է դրել Հայոց ցեղասպանության զոհերի հուշարձանին, ծաղիկներ խոնարհել անմար կրակի մոտ և լռությամբ հարգել Սուրբ նահատակների հիշատակը։
Բարձրաստիճան հյուրը եղել է Հայոց ցեղասպանության թանգարան-ինստիտուտում, ծանոթացել Հայոց մեծ եղեռնը հավաստող վավերագրերին ու փաստաթղթերին, դիտել ցուցանմուշները, գրառում կատարել հուշամատյանում։
Տիկին Անկի Բրուկերս-Քնոլը նշել է. «Առաջին անգամ եմ թանգարանում և խորապես ցնցված եմ այն տառապանքներից, որոնք կրել է հայ ժողովուրդը։ Սարսափելի և ահավոր է»։

Председатель Сената Королевства Нидерландов возложила венок к мемориалу Геноцида армян (фото)
16 ноября находящаяся с официальным визитом в Ереване Председатель Сената Королевства Нидерландов Анки Брукерс-Кнол в сопровождении вице-спикера НС А.Оганнисян и Чрезвычайного и Полномочного посла РА в Королевстве Нидерландов Дз.Агаджанян посетила мемориал в Цицернакаберде.
Председатель Сената возложила венок к мемориалу Геноцида армян, цветы - к Вечному огню и почтила молчанием память Св.Мучеников.
Высокая гостья также ознакомилась с экспозицией Музея-института Геноцида армян, внесла запись в Памятную книгу.
Г-жа Брукерс-Кнол отметила: "В музее побывала впервые и глубоко потрясена ужасными страданиями, перенесенными армянским народом".