Բակո Սահակյանն այցելել է Ստեփանակերտի մի շարք օբյեկտներ
Նախագահ Բակո Սահակյանը նոյեմբերի 17-ին այցելել է մայրաքաղաք Ստեփանակերտի Թումանյան փողոցում կառուցվող բազմաբնակարան շենքի շինհարթակ և ծանոթացել այնտեղ կատարվող աշխատանքների ընթացքին:
Երկրի ղեկավարը կարևորել է բոլոր նորմերին համապատասխան որակյալ շինարարության իրականացումը և ժամանակակից ճարտարապետական լուծումների կիրառումը:
Նույն օրը Նախագահ Սահակյանը մասնակցել է մայրաքաղաքում նոր ոսկու վերամշակման կենտրոնի բացման արարողությանը և ծանոթացել կենտրոնի աշխատանքային պայմաններին:
Նախագահը նշել է, որ աշխատանքների ճիշտ կազմակերպման դեպքում Արցախի ոսկերչական արտադրանքը կարող է պահանջված լինել միջազգային շուկայում՝ շեշտելով այստեղ Հայաստանի և սփյուռքի հետ համագործակցության անհրաժեշտությունը:

Президент Арцаха посетил ряд объектов Степанакерта
7 ноября президент Бако Саакян посетил строительную площадку сооружаемого на ул. Туманяна города Степанакерта многоквартирного здания и ознакомился с ходом проводимых там работ.
Глава государства отметил важность качественного строительства жилья в соответствии со всеми принятыми нормами и применения современных архитектурных решений.
В тот же день Бако Саакян принял участие в церемонии открытия нового центра по переработке золота и ознакомился с рабочими условиями центра.
Отметив, что при правильной организации работ производимая в Арцахе ювелирная продукция может стать востребованной на мировом рынке, президент подчеркнул необходимость сотрудничества в этом вопросе с Арменией и Диаспорой, сообщает пресс-служба президента Республики Арцах.