Լավրովը Թուրքիայի և Իրանի արտգործնախարարների հետ հանդիպումն արդյունավետ է անվանել
ՌԴ արտգործնախարար Սերգեյ Լավրովը հայտարարել է, որ Անթալիայում Ռուսաստանի, Թուրքիայի և Իրանի արտգործնախարարների հետ հանդիպումն արդյունավետ էր, կողմերը համաձայնել են բոլոր հարցերի շուրջ: Այս մասին հայտնում է ՌԻԱ Նովոստին:
«Մենք հավաքվել էինք մեր երկրների նախագահների գագաթաժողովի նախապատրաստման կոնկրետ մանրամասների վերաբերյալ կարծիքներ փոխանակելու համար, որը տեղի կունենա նոյեմբերի 22-ին Սոչիում: Աշխատանքը շատ արդյունավետ էր, մենք համաձայնել ենք բոլոր հիմնական հարցերի շուրջ և նախագահին կներկայացնենք մեր գնահատականները, թե ինչպես առաջ շարժվել, ինչպես ամրապնդել Աստանայի գործընթացը, որը պետք է ստեղծի առավել բարենպաստ պայմաններ Ժնևի գործընթացի համար, որպեսզի ՄԱԿ Անվտանգության խորհրդի 2254 բանաձևում նշված խնդիրները լուծվեն», - ասել է Լավրովը լրագրողների հետ հանդիպման ժամանակ:

Лавров заявил, что встреча с главами МИД Турции и Ирана была полезной
Глава МИД РФ Сергей Лавров заявил, что встреча министров иностранных дел России, Турции и Ирана в Анталье была полезной, стороны договорились по всем вопросам, передает  РИА Новости.
"Мы собрались, чтобы обменяться мнениями о конкретных деталях подготовки к саммиту президентов наших стран, который состоится 22 ноября в Сочи. Работа была очень полезной, мы договорились по всем ключевым вопросам и будем докладывать президенту наши оценки того, как двигаться дальше, как укреплять процесс Астаны, и который должен создать наиболее благоприятные условия для того, чтобы женевский процесс, наконец, обрел некие действенные инструменты для решения задач, поставленных в резолюции 2254 СБ ООН", - заявил Лавров журналистам.