Հյուսիսային Կորեայում արգելել են ուրախանալ
Հյուսիսային Կորեայի իշխանություններն արգելել են մասնավոր երեկույթները և ալկոհոլի առկայությամբ միջոցառումները, հայտնում է հարավկորեական Yonhap գործակալությունը՝ Հարավային Կորեայի Ազգային հետախուզական ծառայությանը հղումով:
«Փհենյանում գործարկել են մի համակարգ, որի համաձայն կուսակցական մարմիններն ամեն օր հայտնում են մարդկանց տնտեսական դժվարությունների մասին: Բացի այդ, գործում է արգելք ցանկացած զվարճալի երեկույթի, ալկոհոլով միջոցառումների և այլ զվարճանքների վրա, ուժեղացվել է արտաքին տեղեկատվության նկատմամբ վերահսկողությունը», - ասվում է հարավկորեական հետախուզության տարածած հաղորդագրությունում:
Նշվում է, որ հյուսիսկորեական իշխանությունների այս քայլը պայմանավորված են երկրի տնտեսության վրա միջազգային պատժամիջոցների ազդեցությունով:

В Северной Корее запретили веселиться
Власти Северной Кореи ввели запрет на частные вечеринки и торжества с выпивкой для граждан страны из-за усиления санкционного давления. Об этом, как передает lenta.ru, сообщает Ёнхап со ссылкой на данные Национальной службы разведки (НСР) Южной Кореи.
"В [Пхеньяне] задействовали систему, в соответствии с которой партийные органы ежедневно сообщают о экономических трудностях людей. Кроме того, действует запрет на любые увеселительные вечеринки и торжества с алкоголем и другие развлечения, усилен контроль над внешней информацией", - говорится в сообщении НСР.
По данным южнокорейских разведчиков, эти шаги властей связаны с воздействием, которое оказывают международные санкции на экономику КНДР.