Հայաստանի պետական սահմանին ադրբեջանական զինված ուժերի զինծառայողի դիակ է հայտնաբերվել
Նոյեմբերի 23-ի առավոտյան, ՀՀ պետական սահմանի հարավ-արևմտյան հատվածում տեղակայված մարտական դիրքերից մեկի դիմաց` միջդիրքային տարածքում, ՀՀ զինված ուժերի զինծառայողները հայտնաբերել են ադրբեջանական զինված ուժերի զինծառայողի դիակ:  Այս մասին տեղեկանում ենք ՀՀ ՊՆ մամուլի ծառայությունից:
Ըստ ստացված օպերատիվ-հետախուզական տվյալների` վերոնշյալ զինծառայողը հանդիսանում է Ադրբեջանի զինված ուժերի կապիտան, վաշտի հրամանատար, ով զորամասում տեղի ունեցած հանցագործությունից հետո դիմել է փախուստի:
ՀՀ պաշտպանության նախարարությունն իր պատրաստակամությունն է հայտնում Կարմիր Խաչի միջազգային կոմիտեի միջնորդությամբ զինծառայողի դին ադրբեջանական կողմին փոխանցելու հարցում:

В нейтральной зоне между Арменией и Азербайджаном обнаружено тело азербайджанского военнослужащего
Утром 23 ноября напротив одной из боевых позиций, дислоцированной на юго-западном направлении  государственной границы Армении, в нейтральной зоне, военнослужащие ВС Армении обнаружили тело азербайджанского военнослужащего. Как передает Panorama.am, об этом сообщает пресс-служба министерства обороны Армении.
Согласно полученным оперативно-розыскным данным, данный военнослужащий является капитаном ВС Азербайджана, командиром роты, который после имевшего место в воинской части преступления совершил побег.
Министерство обороны Армении выражает готовность оказать содействие в вопросе передачи тела военнослужащего азербайджанской стороне при посредничестве Международного комитета красного креста.