Հայաստանի պետական սահմանին ադրբեջանական զինված ուժերի զինծառայողի դիակ է հայտնաբերվել
Նոյեմբերի 23-ի առավոտյան, ՀՀ պետական սահմանի հարավ-արևմտյան հատվածում տեղակայված մարտական դիրքերից մեկի դիմաց` միջդիրքային տարածքում, ՀՀ զինված ուժերի զինծառայողները հայտնաբերել են ադրբեջանական զինված ուժերի զինծառայողի դիակ:  Այս մասին տեղեկանում ենք ՀՀ ՊՆ մամուլի ծառայությունից:
Ըստ ստացված օպերատիվ-հետախուզական տվյալների` վերոնշյալ զինծառայողը հանդիսանում է Ադրբեջանի զինված ուժերի կապիտան, վաշտի հրամանատար, ով զորամասում տեղի ունեցած հանցագործությունից հետո դիմել է փախուստի:
ՀՀ պաշտպանության նախարարությունն իր պատրաստակամությունն է հայտնում Կարմիր Խաչի միջազգային կոմիտեի միջնորդությամբ զինծառայողի դին ադրբեջանական կողմին փոխանցելու հարցում:

On November 23, RA Armed Forces servicemen detected the dead body of an Azerbaijani soldier at the buffer zone across the combat position at the southwestern sector of the Armenian state border.
According to the information received, the above mentioned soldier was an Azerbaijani army captain and battalion commander, who had fled after a crime that was committed in his military unit, the RA Ministry of Defense reports.
"The RA Ministry of Defense expresses its readiness to transfer the serviceman’s dead body to the Azerbaijani side, by the mediation of the International Committee of the Red Cross [(ICRC)]," the MOD statement reads.