Էդվարդ Նալբանդյանը հանդիպել է Սերգեյ Լավրովի հետ
Վիեննայում ԵԱՀԿ արտգործնախարարների 24-րդ խորհրդի  նիստի աշխատանքներին մասնակցող ԱԳ նախարար Էդվարդ Նալբանդյանը հանդիպում ունեցավ Ռուսաստանի արտգործնախարար Սերգեյ Լավրովի հետ:
Հանդիպմանն արտգործնախարարները քննարկեցին Հայաստանի և Ռուսաստանի հարաբերությունների օրակարգային հարցեր, անդրադարձան երկու երկրների ղեկավարների միջև ձեռքբերված պայմանավորվածությունների կատարման ընթացքին:
Հայաստանի և Ռուսաստանի արտգործնախարարները մտքեր փոխանակցին ԵԱՀԿ գործունեության տարբեր ուղղությունների շուրջ։
Էդվարդ Նալբանդյանն ու Սերգեյ Լավրովն անդրադարձան ղարաբաղյան հիմնախնդրի խաղաղ կարգավորման գործընթացին։

Эдвард Налбандян провел встречу с Сергеем Лавровым
Министр иностранных дел Эдвард Налбандян, принимающий участие в работах 24-го заседания Совета министров иностранных дел ОБСЕ, встретился с министром иностранных дел России Сергеем Лавровым, сообщает пресс-служба МИД Армении.
В ходе встречи министры иностранных дел обсудили вопросы повестки дня отношений Армении и России, коснулись хода выполнения достигнутых между главами двух стран договоренностей.
Министры иностранных дел Армении и России обменялись мнениями по различным направлениям деятельности ОБСЕ.