Է. Շարմազանովի գլխավորած պատվիրակությունը մեկնել է Լիտվա և Լատվիա
ՀՀ ԱԺ նախագահի տեղակալ, ՀՀ ԱԺ Հայաստան-Լիտվա, Լատվիա, Էստոնիա բարեկամական խմբի ղեկավար Էդուարդ Շարմազանովի գլխավորած պատվիրակությունը, որի կազմում են ՀՀ ԱԺ պատգամավորներ Սամվել Ֆարմանյանը և Սուրեն Մանուկյանը, դեկտեմբերի 12-16-ն աշխատանքային այցով կլինի Լիտվայում և Լատվիայում: Այս մասին հայտնում է ՀՀ ԱԺ լրատվական ծառայությունը:
Այցի շրջանակում ՀՀ ԱԺ նախագահի տեղակալը հանդիպումներ կունենա Լիտվայի Սեյմասի խոսնակ Վիկտորաս Պրանցկետիսի, Լատվիայի Սաեյմայի նախագահի տեղակալ Ինես Լիբիենա-Էգներեի, երկու երկրների խորհրդարանների արտաքին և եվրոպական հարցերով հանձնաժողովների նախագահների, ԱԳՆ պատասխանատուների, պատգամավորական բարեկամական խմբերի անդամների հետ:

Возглавляемая Эдуардом Шармазановым делегация отбыла в Литву и Латвию
12-16 декабря делегация, возглавляемая вице-спикером НС Э.Шармазановым, будет находиться с рабочим визитом в Литве и Латвии. В составе делегации - депутаты НС С.Фарманян и С.Манукян, передает пресс-служба НС РА.
В рамках визита вице-спикер НС РА встретится со спикером Сеймаса Литвы В.Пранцкетисом, заместителем председателя Сайемы Латвии И.Либиена-Эгнере, председателями комиссий по внешнеполитическим и европейским вопросам парламентов двух стран, ответственными сотрудниками МИД, членами депутатских групп дружбы.