Արցախի նախագահն ընդունել է ՀՀ առողջապահության նախարարին
Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանը դեկտեմբերի 15-ին ընդունել է ՀՀ առողջապահության նախարարության պատվիրակությանը՝ նախարար Լևոն Ալթունյանի գլխավորությամբ, հայտնում է Արցախի նախագահի մամուլի ծառայությունը:
Հանդիպմանը, որին մասնակցում էր Արցախի Հանրապետության առողջապահության նախարար Կարինե Աթայանը, քննարկվել են առողջապահության ոլորտում հայկական երկու պետությունների համապատասխան գերատեսչությունների համագործակցությանը վերաբերող մի շարք հարցեր:
Նախագահ Սահակյանը նշել է, որ Մայր Հայաստանի գործուն մասնակցությամբ Արցախի առողջապահության ոլորտում իրականացվել են բազմաթիվ ծրագրեր, ընդգծելով, որ ակնկալում է սերտ փոխգործակցության շարունակական ամրապնդում նաև ապագայում:

Президент Арцаха встретился с министром здравоохранения Армении
15 декабря президент Республики Арцах Бако Саакян принял делегацию министерства здравоохранения Республики Армения во главе с министром Левоном Алтуняном, сообщает пресс-служба президента Республики Арцах.
Во встрече, в которой приняла участие министр здравоохранения Республики Арцах Карине Атаян, был обсужден ряд вопросов, касающихся сотрудничества соответствующих структур двух армянских государств в сфере здравоохранения.
Президент Саакян отметил, что при действенном участии Армении в сфере здравоохранения Арцаха были осуществлены многочисленные программы, подчеркнув, что ожидает последовательного укрепления сотрудничества.