Բակո Սահակյանն ընդունել է Գագիկ Ծառուկյանին
Նախագահ Բակո Սահակյանը դեկտեմբերի 16-ին հանդիպում է ունեցել «Բարգավաճ Հայաստան» կուսակցության նախագահ Գագիկ Ծառուկյանի և նրա հետ Արցախ ժամանած Եվրոպայի պահպանողականների և բարեփոխականների դաշինքի ներկայացուցիչների հետ:
Հանդիպման ընթացքում քննարկվել են Եվրոպա-Արցախ կապերին, մեր երկրի ներքին և արտաքին քաղաքականությանը վերաբերող մի շարք հարցեր, հայտնում է Արցախի նախագահի մամուլի ծառայությունը
Նախագահ Սահակյանն ընդգծել է, որ Եվրոպայի քաղաքական կուսակցությունների հետ հարաբերությունների հաստատումն ու զարգացումն Արցախի արտաքին քաղաքականության առաջնահերթ ուղղություններից մեկն է:
Հանդիպմանը մասնակցում էին Հայաստանի ևԱրցախի խորհրդարանների փոխնախագահներ Միքայել Մելքումյանը ու Վահրամ Բալայանը, պաշտոնատար այլ անձինք:

Президент Арцаха встретился с Гагиком Царукяном
16 декабря президент президент Республики Арцах Бако Саакян встретился с лидером партии "Процветающая Армения" Гагиком Царукяном и прибывшими с ним в Арцах представителями Альянса европейских консерваторов и реформистов.
В ходе встречи были обсуждены вопросы, касающиеся связей между Европой и Арцахом, внутренней и внешней политики республики Арцах.
Президент Саакян подчеркнул, что налаживание и развитие отношений с политическими партиями Европы является одним из приоритетных направлений внешней политики Арцаха.
Во встрече приняли участие вице-спикеры парламентов Армении и Арцаха Микаэл Мелкумян и Ваграм Балаян, другие должностные лица.