Հայազգի Դոն Բոյաջյանը մտադիր է դառնալ ԱՄՆ կոնգրեսական
Հայազգի Դոն Բոյաջյանը մտադիր է Նյու Յորք նահանգից առաջադրել իր թեկնածությունը ԱՄՆ կոնգրեսի ընտրություններում: Օլբանի Հայ դատի ազգային կոմիտեն հայտնել է, որ աջակցում է Բոյաջյանի թեկնածությունը, փոխանցում է «Armenian Weekly»-ն:
Դեմոկրատ Բոյաջյանը մասնակցելու է փրայմերիզին ու եթե նա առաջադրվի իր կուսակցության կողմից, ապա կկարողանա Կոնգրեսում տեղ ստանալու համար մրցակցել Էլիս Ստեֆանիկի հետ։
Ընտրվելու դեպքում Բոյաջյանը կդառնա Կոնգրեսի երրորդ հայազգի անդամը, Աննա Էշուի ու Ջեքի Սփիյերի հետ միասին։
Բոյաջյանի հայրական կողմը Այնթափի գաղթականներից է եղել։ Հայոց ցեղասպանության տարիներին նրա հոր ընտանիքը բնակություն է հաստատել Սարատոգա օկրուգում:

Армянин намеревается баллотироваться в Конгресс США
Армянский национальный комитет Олбани заявил о своей поддержке  кандидатуре Дона Бояджяна, который баллотируется в Конгресс США от штата Нью-Йорк,  сообщает Tert.am соссылкой на "Armenian Weekly".
"Дон неоднократно демонстрировал свои способности и лидерские качества, необходимые для кандидата на эту работу", - заявил председатель комитета Андраник Карагезян.
Бояджян в первую очередь должен  принять участие в предварительных выборах, для выдвижения своей партией. В случае победы и выдвижения от своей партии он вступит в избирательную гонку с Элисом Стефаником.
В случае избрания Бояджян станет третьим членом Конгресса армянского происхождения, вместе с Анной Эшу и Джеки Спийером, отмечает Tert.am.