Բակո Սահակյանի և Կարեն Կարապետյանի նախագահությամբ տեղի է ունեցել համատեղ խորհրդակցություն
Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանի և Հայաստանի Հանրապետության վարչապետ Կարեն Կարապետյանի նախագահությամբ դեկտեմբերի 16-ին տեղի է ունեցել համատեղ խորհրդակցություն՝ Հայաստանի կառավարության և Արցախի օրենսդիր ու գործադիր իշխանության ներկայացուցիչների, ԱՀ Նախագահին առընթեր սահմանադրական բարեփոխումների համակարգման խորհրդի անդամների մասնակցությամբ:
Խորհրդակցությանը քննարկվել է երկու հայկական պետությունների ընդունված նոր սահմանադրություններից բխող տեղական ինքնակառավարման համակարգերի բարեփոխումներին առնչվող հարցերի լայն շրջանակ:
Նախագահ Սահակյանը կարևոր և պահանջված է համարել նման քննարկումները՝ դրանք որակելով որպես արդյունավետ որոշումների կայացման անհրաժեշտ հիմքերից մեկը:

Joint Consultation Chaired by Artsakh President and Armenian Prime Minister
On 16 December Artsakh Republic President Bako Sahakyan and Armenian  prime minister Karen Karapetyan chaired a joint consultation with the participation of the Armenian Cabinet and Artsakh legislative and executive power representatives, members of the Board Coordinating Constitutional Reforms under the Artsakh Republic President.
A wide range of issues relating to reforming local self-government systems envisaged by the new constitutions adopted by the two Armenian states was discussed during the consultation.
President Sahakyan qualified such discussions important and demanded considering them among the foundations of making efficient decisions.