Բակո Սահակյանի և Կարեն Կարապետյանի նախագահությամբ տեղի է ունեցել համատեղ խորհրդակցություն
Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանի և Հայաստանի Հանրապետության վարչապետ Կարեն Կարապետյանի նախագահությամբ դեկտեմբերի 16-ին տեղի է ունեցել համատեղ խորհրդակցություն՝ Հայաստանի կառավարության և Արցախի օրենսդիր ու գործադիր իշխանության ներկայացուցիչների, ԱՀ Նախագահին առընթեր սահմանադրական բարեփոխումների համակարգման խորհրդի անդամների մասնակցությամբ:
Խորհրդակցությանը քննարկվել է երկու հայկական պետությունների ընդունված նոր սահմանադրություններից բխող տեղական ինքնակառավարման համակարգերի բարեփոխումներին առնչվող հարցերի լայն շրջանակ:
Նախագահ Սահակյանը կարևոր և պահանջված է համարել նման քննարկումները՝ դրանք որակելով որպես արդյունավետ որոշումների կայացման անհրաժեշտ հիմքերից մեկը:

Президент Арцаха и премьер Армении провели совместное совещание
16 декабря под председательством президента Республики Арцах Бако Саакяна и премьер-министра Республики Армения Карена Карапетян асостоялось совместное совещание с участием представителей правительства Армении, законодательной и исполнительной властей Арцаха, членов Координационного совета по конституционным реформам при Президенте Республики Арцах.
На совещании был обсужден широкий круг вопросов, касающихся реформ систем местного самоуправления, предусмотренных новыми конституциями двух армянских государств.
Бако Саакян отметил важность и востребованность подобных обсуждений, назвав их одной из необходимых основ принятия эффективных решений.