Մեծի Տանն Կիլիկիո կաթողիկոս Գարեգին Ա Հովսեփյանի ծննդյան 150-ամյակին նվիրված ցուցահանդես Ստեփանակերտում
Արցախի Հանրապետության նախագահ Բակո Սահակյանը դեկտեմբերի 18-ին Ստեփանակերտի մշակույթի և երիտասարդության պալատում դիտել է Մեծի Տանն Կիլիկիո կաթողիկոս Գարեգին Ա Հովսեփյանի ծննդյան 150-ամյակի տոնական միջոցառումների շրջանակներում կազմակերպված ցուցահանդեսը՝ նվիրված կաթողիկոսի կյանքին և գործունեությանը:
Բակո Սահակյանն ընդգծել է, որ Գարեգին Հովսեփյանը պատկանում է հայ ժողովրդի մեծերի շարքին և անգնահատելի ավանդ ունի բարդ պատմաաշխարհաքաղաքական ժամանակահատվածում Հայ Առաքելական եկեղեցու զորացման, սփյուռքում եկեղեցական ու հասարակական կյանքի զարգացման, հայ ազգային ինքնության պահպանման և հայրենիք-սփյուռք կապերի ամրապնդման գործում՝ հավելելով, որ Արցախում հպարտ են այդպիսի հայրենակից ունենալու համար:

Президент Арцаха посетил выставку, посвященную жизни Католикоса Великого Дома Киликийского Гарегина Первого Овсепяна
18 декабря президент Республики Арцах Бако Саакян посетил посвященную жизни и деятельности Католикоса Великого Дома Киликийского Гарегина Первого Овсепяна выставку, организованную в Степанакертском дворце культуры и молодежи в рамках праздничных мероприятий в честь 150-летия со дня рождения Католикоса.
Бако Саакян подчеркнул, что Гарегин Овсепян относится к плеяде великих деятелей армянского народа и в сложный историко-геополитический период внес неоценимый вклад в усиление Армянской Апостольской Церкви, развитие церковной и общественной жизни в Диаспоре, сохранение армянской национальной идентичности и укрепление связей между Родиной и Диаспорой. При этом глава государства добавил, что в Арцахе гордятся таким соотечественником, сообщает пресс-служба президента Республики Арцах.