Կարեն Կարապետյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Դմիտրի Մեդվեդևին
Հայաստանի Հանրապետության վարչապետ Կարեն Կարապետյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Ռուսաստանի Դաշնության վարչապետ Դմիտրի Մեդվեդևին՝ Սուրբ ծնունդի կապակցությամբ:
Շնորհավորական ուղերձում ասված է.
Անկեղծորեն շնորհավորում եմ Ձեզ՝ Սուրբ ծննդյան տոնի առթիվ:
Համոզված եմ, որ համատեղ ջանքերով մենք կշարունակենք մեր ներդաշնակ փոխգործակցությունը ինչպես երկկողմ ձևաչափով, այնպես էլ՝ բազմակողմ և ինտեգրացիոն միավորումների շրջանակներում՝ ի շահ մեր ժողովուրդների և երկրների զարգացման ու բարօրության:
Հարգելի Դմիտրի Անատոլիի, Ձեզ և Ձեր հարազատներին քաջառողջություն և երջանկություն եմ մաղթում, բոլոր ռուսաստանցիներին՝ խաղաղություն և բարգավաճում»:

Премьер Армении поздравил премьера России
Премьер-министр Карен Карапетян направил поздравительное послание председателю правительства Российской Федерации Дмитрию Медведеву по случаю Рождества. Об этом сообщает пресс-служба правительства РА.
В поздравительном послании говорится:
Искренне поздравляю Вас со светлым праздником Рождества Христова!
Убежден, что совместными усилиями мы продолжим слаженное взаимодействие как в двустороннем формате, так и в рамках многосторонних и интеграционных объединений, во благо развития и благополучия наших стран и народов.
Желаю Вам, уважаемый Дмитрий Анатольевич, и Вашим близким доброго здоровья и счастья, мира и процветания всем россиянам".