Սերժ և Անժելա Թանկյանների նվիրատվությունը տոն է պարգևել ավելի քան 400 ընտանիքի
Սերժ և Անժելա Թանկյանները միացել են Հայաստանում կարիքավոր ընտանիքներին սննդամթերքով ապահովելու ծրագրին: «Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ, նրանք արդեն երկրորդ տարին անընդմեջ ամանորյա տոներին ընդառաջ քաղցրավենիքով և սննդով լի տոպրակներ են նվիրաբերում «Օրրան»-ի կարիքավոր ընտանիքներին:
Նրանց նվիրատվության շնորհիվ «Օրրան»-ի 215 շահառու ընտանիքներից բացի մեծաքանակ պարենամթերք են ստացել ևս 212 կարիքավոր ընտանիքներ, որոնք ընտրվել են Գյումրիից, Վանաձորից և հեռավոր գյուղերից: Վերոհիշյալ 212 կարիքավոր ընտանիքների ընտրության և մթերքը բաժանելու գործում իրենց ներդրումն են ունեցել «Դասավանդի՛ր, Հայաստան» և «Կանանց ռեսուրսային կենտրոն» կազմակերպությունները:

Пожертвование Сержа и Анжелы Танкян подарило праздник более чем 400 семьям
Серж и Анжела Танкян присоединились к программе обеспечения продуктами питания неимущих семей в Армении. Как передает "Арменпресс", уже второй год подряд они дарят к Новому году продуктовые наборы для неимущих семей в Армении, учтенных по программе "Орран".
Благодаря их взносу программе "Орран", наряду с 215-ю семьями-бенефициарами программы "Орран", продуктовые наборы получили еще 212 неимущих семей в Армении, подобранных в Гюмри, Ванадзоре, отдаленных селах. В подборе этих семей и распределений посылок свою роль сыграли организации "Преподавай, Армения" и "Женский ресурсный центр".