Էստոնիան վավերացրել է ՀՀ-ԵՄ համաձայնագիրը
Էստոնիան վավերացրել է ՀՀ-ԵՄ Համապարփակ և ընդլայնված գործընկերության մասին համաձայնագիրը։ Այս մասին «Արմենպրես»-ի հետ զրույցում հայտնել է ՀՀ ԱԳՆ մամուլի քարտուղար Տիգրան Բալայանը։
«Տալինից ստացվել է համապատասխան պաշտոնական գրություն, որի համաձայն  Էստոնիան ավարտել է Հայաստանի ու Եվրոպական միության միջև ստորագրված Համապարփակ և ընդլայնված գործընկերության համաձայնագրի՝ ուժի մեջ մտնելու համար անհրաժեշտ բոլոր ընթացակարգերը»,- ասել է Բալայանը:
Էստոնիան այսպիսով դարձավ Եվրոպական Միության անդամ երկրներից առաջինը, որը իր համաձայնությունը տվեց Հայաստանի և Եվրոպական Միության միջև նոր համաձայնագրին:

Estonia Ratifies the Armenia-EU agreement
Estonia has ratified the Comprehensive and Enhanced Agreement between Armenia and the EU, press secretary of the MFA Armenia Tigran Balayan noted.
''We received an official writ from Tallinn according to which Estonia has completed all the procedures necessary for the Comprehensive and Enhanced Agreement between Armenia and the EU to enter into forc'', Balayan said, ''Armenpress'' reports.
By this Estonia became the first EU member state to give consent to the new agreement between Armenia and the EU.