Փհենչհան 2018.Հայաստանը երեք օլիմպիական ուղեգիր ունի դահուկասպորտից
Այսօր դահուկասպորտի միջազգային ֆեդերացիան հրապարակել է 23-րդ ձմեռային օլիմպիական խաղերի քվոտաները: Հայաստանը Փհենչհան-2018-ում կունենա երեք դահուկորդ:
Հայաստանի դահուկային սպորտի ֆեդերացիայի գլխավոր քարտուղար Գագիկ Սարգսյանը ՀԱՕԿ լրատվականին տեղեկացրեց, որ դահուկավազքի տղամարդկանց հավաքականը նվաճել է մեկ ուղեգիր, իսկ կանանց թիմը ստացել է սպիտակ քարտի իրավունք: Եվ, ևս մեկ սպիտակ քարտ ստացել է լեռնադահուկային սպորտի տղամարդկանց հավաքականը:
«Առաջիկա օրերին ֆեդերացիան կհրավիրի նախագահության արտահերթ նիստ: Որոշելու ենք, թե որ մարզիկները պետք է հանդես գան Փհենչհան-2018-ում և համապատասխան գրությամբ դիմելու ենք Հայաստանի ազգային օլիմպիական կոմիտե»,-ասաց Գագիկ Սարգսյանը:

Пхенчхан-2018: у Армении три олимпийские путевки
Сегодня Международная федерация лыжного спорта опубликовала квоты на 23-е зимние Олимпийские игры. У Армении в Пхенчхане-2018 будет три лыжника.
Генеральный секретарь Федерации лыжного спорта Армении Гагик Саргсян в беседе с пресс-службой НОКА сообщил, что мужская сборная по лыжным гонкам завоевала одну путевку, а женская команда получила право на "белую карту". Еще одну "белую карту" получила мужская сборная по горнолыжному спорту.
"В ближайшие дни федерация созовет внеочередное заседание. Решим, какие спортсмены должны выступить в Пхенчхане-2018 и обратимся с соответствующим документом в Национальный олимпийский комитет Армении",- сказал Гагик Саргсян.