Է. Նալբանդյանը ստորագրեց «Մարդու օրգանների թրաֆիքինգի դեմ պայքարի մասին» կոնվենցիան և ԵԽ մի շարք այլ կոնվենցիաներ
Հունվարի 24-ին Ստրասբուրգում ՀՀ Նախագահի գլխավորած պատվիրակության կազմում գտնվող ԱԳ նախարար Էդվարդ Նալբանդյանը և Եվրոպայի խորհրդի Գլխավոր քարտուղար Թորբյորն Յագլանդը ստորագրեցին ԵԽ մի շարք կոնվենցիաներ: Այս մասին հայտնում է ՀՀ ԱԳՆ մամուլի ծառայությունը:
ՀՀ Նախագահ Սերժ Սարգսյանի ներկայությամբ ստորագրվեցին «Կինեմատոգրաֆիական համատեղ արտադրության մասին» ԵԽ (վերանայված) կոնվենցիան, Հարկային հարցերով փոխադարձ վարչական աջակցության մասին» ԵԽ կոնվենցիան (2010թ. արձանագրությամբ փոփոխված), «Ֆուտբոլային խաղերի և մարզական այլ միջոցառումների ժամանակ ապահովության, անվտանգության և սպասարկման խնդիրներին միասնական մոտեցման մասին» ԵԽ կոնվենցիան, «Ահաբեկչության կանխարգելման մասին ԵԽ կոնվենցիային կից՝ լրացուցիչ արձանագրությունը և «Մարդու օրգանների թրաֆիքինգի դեմ պայքարի մասին» կոնվենցիան:

Foreign Minister of Armenia Signed a Number of CoE Conventions in Strasbourg
On January 24, Foreign Minister Edward Nalbandian, who is in Strasbourg as part of the delegation headed by the President of the Republic of Armenia, and Secretary General of the Council of Europe Thorbjørn Jagland signed a number of Council of Europe Conventions, official page of RA MFA reports.
In the presence of the President of the Armenia Serzh Sargsyan, the Council of Europe Convention on Cinematographic Co-Production (revised), the Convention on Mutual Administrative Assistance in Tax Matters (amended by the 2010 Protocol), the Council of Europe Convention on an Integrated Safety, Security and Service Approach at Football Matches and Other Sports Events, the Additional Protocol to the Council of Europe Convention on the Prevention of Terrorism, the Council of Europe Convention against Trafficking in Human Organs were signed.