Բակո Սահակյանն ընդունել է Արմեն Ամիրյանին
Նախագահ Բակո Սահակյանը փետրվարի 3-ին ընդունել է Հայաստանի Հանրապետության մշակույթի նախարար Արմեն Ամիրյանին:
Հանդիպմանը, որին մասնակցում էր Արցախի Հանրապետության մշակույթի, երիտասարդության հարցերի և զբոսաշրջության նախարար Սերգեյ Շահվերդյանը, քննարկվել են մշակույթի ոլորտում հայկական երկու պետությունների համագործակցությանը վերաբերող հարցեր:
Նախագահ Սահակյանը գոհունակությամբ նշել է, որ Մայր Հայաստանի և Արցախի մշակութային կապերը գտնվում են բարձր մակարդակի վրա՝ կարևորելով այս ասպարեզում դրական դինամիկայի պահպանումը նաև ապագայում:

Президент Арцаха принял министра культуры Армении
3 февраля президент Республики Арцах Бако Саакян принял министра культуры Республики Армения Армена Амиряна.
На встрече, в которой принял участие министр культуры, по вопросам молодежи и туризма Республики Арцах Сергей Шахвердян, были обсуждены вопросы, касающиеся сотрудничества двух армянских государств в сфере культуры.
Бако Саакян с удовлетворением отметил, что культурное сотрудничество между Арменией и Арцахом находится на высоком уровне, подчеркнув при этом важность сохранения и в будущем положительной динамики в данной сфере.