Վարչապետն ընդունել է Հայաստանում Ռուսաստանի դեսպանին
Վարչապետ Կարեն Կարապետյանն այսօր ընդունել է Հայաստանի Հանրապետությունում Ռուսաստանի Դաշնության արտակարգ և լիազոր դեսպան Իվան Վոլինկինին: Այս մասին հայտնում է ՀՀ Կառավարության լրատվական ծառայությունը:
Կարեն Կարապետյանը և Իվան Վոլինկինը մտքեր են փոխանակել հայ-ռուսական տնտեսական հարաբերությունների ընթացիկ օրակարգի և ընդլայնման հեռանկարների շուրջ: Անդրադարձ է կատարվել մոտ ապագայում Երևանում կայանալիք հայ-ռուսական միջկառավարական հանձնաժոովի հերթական նիստի նախապատրաստական աշխատանքներին:
Քննարկվել են նաև Մեղրու ազատ տնտեսական գոտու շրջանակում համագործակցության զարգացման, ինչպես նաև օդային հաղորդակցության, փոքր ավիացիայի, ենթակառուցվածքների, գյուղատնտեսության և զբոսաշրջության ոլորտներում բիզնես կապերի խթանման հնարավորությունները:

Премьер-министр принял посла России в Армении
Премьер-министр Карен Карапетян сегодня принял Чрезвычайного и полномочного посла Российской Федерации в Республике Армения Ивана Волынкина, об этом сообщает пресс-служба Правительства РА.
Карен Карапетян и Иван Волынкин обменялись мнениями вокруг текущей повестки дня и перспектив расширения армяно-российских экономических отношений. Были затронуты работы по подготовке намеченного к проведению в ближайшее время в Ереване очередного заседания армяно-российской межправительственной комиссии.
Были также обсуждены возможности развития сотрудничества в рамках свободной экономической зоны в Мегри, стимулирования бизнес-связей в сферах воздушного сообщения, малой авиации, инфраструктур, сельского хозяйства и туризма.