Վարչապետն ընդունել է Հայաստանում Ռուսաստանի դեսպանին
Վարչապետ Կարեն Կարապետյանն այսօր ընդունել է Հայաստանի Հանրապետությունում Ռուսաստանի Դաշնության արտակարգ և լիազոր դեսպան Իվան Վոլինկինին: Այս մասին հայտնում է ՀՀ Կառավարության լրատվական ծառայությունը:
Կարեն Կարապետյանը և Իվան Վոլինկինը մտքեր են փոխանակել հայ-ռուսական տնտեսական հարաբերությունների ընթացիկ օրակարգի և ընդլայնման հեռանկարների շուրջ: Անդրադարձ է կատարվել մոտ ապագայում Երևանում կայանալիք հայ-ռուսական միջկառավարական հանձնաժոովի հերթական նիստի նախապատրաստական աշխատանքներին:
Քննարկվել են նաև Մեղրու ազատ տնտեսական գոտու շրջանակում համագործակցության զարգացման, ինչպես նաև օդային հաղորդակցության, փոքր ավիացիայի, ենթակառուցվածքների, գյուղատնտեսության և զբոսաշրջության ոլորտներում բիզնես կապերի խթանման հնարավորությունները:

Prime Minister Karen Karapetyan received Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary of the Russian Federation to the Republic of Armenia Ivan Volynkin.
Karen Karapetyan and Ivan Volynkin exchanged views on the current agenda of the Armenian-Russian economic relations and the prospects for their expansion. Reference was made to the preparations for the next sitting of the Armenian-Russian Intergovernmental Commission to be held in Yerevan in the near future.
The possibilities of promoting cooperation within the framework of Meghri FEZ, air communication, small aviation, infrastructure, agriculture and tourism were also discussed.